3 Eylül 2020

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, medikal sektörünün sorunlarını dinledi

25879-6

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, video konferans aracılığıyla TOBB Türkiye Medikal Sektör Meclisi Başkanlık Divanı ile görüştü.​

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran, TOBB Türkiye Medikal Sektör Meclisi Başkanı L. Mete Özgürbüz, Başkan Yardımcısı Erkin Delikanlı, Başkan Yardımcısı V. Cengiz Balçık video konferans yöntemiyle Rıfat Hisarcıklıoğlu ile görüştü. Görüşmeye TOBB Medikal Meclis Üyesi ve Ankara Ticaret Odası (ATO) 3 No’lu İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek Komitesi Başkanı Metin Demir de katıldı.

 25879-2

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye Medikal Meclisimizin Başkanlık divanıyla video konferans üzerinden bir araya geldik. Sektörümüzün durumunu ve sıkıntılarını istişare ettik. İlgili Bakanlarımıza iletmek üzere önerilerini aldık” dedi.

 

Görüşmede uzun zamandır sektörün ana gündem maddesi olan ödeme problemi başta olmak üzere birçok konunun ele alındığını belirten TOBB Türkiye Medikal Sektör Meclisi Başkanı L. Mete Özgürbüz, “Sektörün mevcut durumunu Sayın Başkanımız ile masaya yatırdık. TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, pandemideki yoğun çabaları ve başarısından dolayı sektörümüze teşekkür etti. Problemleri zaten bildiğini, tüm sektörlerin problemlerini çözmek için burada olduğunu, buna gönüllü olduğunu söyledi. Sorunları çözmek için de en üst düzeyde ve en kararlı şekilde temaslarda bulunduğunu ve bulunmaya devam edeceğini belirtti. Pek çok ilden kendisine konu ile ilgili destek talebi geldiğini kendisinin de bunları çok önemsediğini ifade etti. Sektörümüz adına sorunlarımızla yakından ilgilenen Sayın Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederiz” diye konuştu.

25879-4

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It