24 Ocak 2017

TİP 2 diyabet hastalığına yönelik yeni çözümler ile Boehringer Ingelheim tedavi alanlarını genişletiyor

Beohringer Ingelheim_Logo

Diyabet tüm dünyada ve Türkiye’de milyonlarca kişiyi tehdit eden ve görülme sıklığı her geçen gün artan bir hastalık. Sadece kanda ki şeker miktarında ki artışla değil, vücutta birçok organda geri dönülmez hasarlara neden olan bu hastalık, özellikle kalp damar rahatsızlıkları, böbrek ve göz hasarları ile hem toplumsal maliyeti hem devletlerin sağlık maliyetlerini artırıyor.

Metabolizma hastalıkları alanında özelikle Tip 2 diyabet, obezite ve dislipidemi üzerine odaklanan Boehringer Ingelheim, Tip 2 diyabet hastalığının tedavisinde karşılanmamış ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan ve yenilikçi ilaçlar geliştirmeye yönelik geniş çaplı bir araştırma programı yürütüyor. Gelişen teknoloji ve bilimin ışığında Tip 2 diyabetin artan yüküyle mücadele etmek için geniş bir tedavi portföyü geliştiriyor.

 

1885’teki kuruluşundan bu yana, Boehringer Ingelheim kendini yüksek tedavi değerli yeni moleküllerin araştırma ve geliştirilmesine adadı. Şirket, reçeteli ürünlerinin Ar&Ge çalışmalarına gelirinin yaklaşık beşte birini ayırıyor. Bünyesinde, dünya çapında yaklaşık 6000 biyolog, kimyager, hekim ve AR-GE destek personeli çalışıyor. Boehringer Ingelheim; pulmoner ve kardiyovasküler tıp, metabolik hastalıklar, nöroloji, onkoloji, viroloji ve immünoloji alanlarında geliştirdikleri ürünlerle yıllardır sağlığa hizmet ediyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It