22 Ekim 2019

TEDARİK ZİNCİRİNİN TÜM PAYDAŞLARI ARALIK AYINDA TIBBİ TEDARİK KONGRESİNDE BULUŞACAK

TTK2019_basinilani_print2

Tıbbi Tedarik Kongresi daha güçlü bir katılım ile 11-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Ankara Eliz Otel ve Kongre Merkezinde yapılacak. Tıbbi tedarik zincirinin tüm bileşenlerinin ortak geleceğinin konuşulacağı Kongrede, tıbbi tedarik yönetimiyle ilgili sorunları, yeni teknolojiler ve başarılı uygulamaları gündeme taşınacak.

Sağlık Bakanlığı, Aile ve Çalışma Bakanlığı, SGK, Üniversite Hastaneleri, Sağlık Kuruluşları ve Tıbbi Tedarik sektörünün önemli sivil toplum kuruluşlarının destek ve katılımlarıyla geçtiğimiz 4 yılda başarıyla gerçekleşen Tıbbi Tedarik Kongresi, Sağlık Endüstrileri Platformu ev sahipliğinde 11-13 Aralık 2019 tarihleri arasında Ankara Eliz Otel ve Kongre Merkezinde yapılacak. Tıbbi tedarik yönetimiyle ilgili tüm tarafları bir araya getirecek Kongrede “Sağlık’ta Ortak Gelecek, Ortak Çözümler” başlığı altında tıbbi tedarikte yerelleşme ve millileşme, kamu tedarik süreçlerinde yeni uygulamalar ve etkin varlık yönetimi konuları masaya yatırılacak. Tıbbi tedarik yönetimiyle ilgili sorunları tartışmak, yeni teknolojileri takip etmek ve başarılı uygulamaları paylaşmak amacıyla sektörün tüm bileşenlerinin biraraya geleceği kongrede satınalma, lojistik, stok takibi, kayıt, denetim, finansman ve bilişim alanlarında eğitim ve bilgi paylaşımının yanı sıra; sağlık sektöründe yeni ürün, hizmet ve teknolojiler sergilenecek. Tedarikçilerle kullanıcıların bir araya geldiği önemli bir platform olarak öne çıkan Tıbbi Tedarik Kongresi, Sağlık Endüstrisi Platformundan Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekler Federasyonu (TÜMDEF), Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS), Araştırmacı Tıp Teknolojileri Üreticileri Derneği (ARTED), Sağlık Gereçleri Üreticileri ve Temsilcileri Derneği (SADER), İKMİB, İVEK ve Medikal Kümelenmeler Platformu işbirliğiyle Ekspoturk tarafından organize ediliyor.

Tıbbi tedarik zincirinde yer alan firmaların kongreye katılmaları için 7 sebep:

  1. Sağlık endüstrisinde ihracatçı şirketler, USHAŞ’ın, Sağlık Bakanlığı ile birlikte ihracata sağlayacağı destekleri ve pozisyonlanmasını burada öğrenebilecek.
  2. Sağlık endüstrisinde üretici bir şirketler, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın üreticiye verdiği destekler ve kapasite kullanımı ile ilgili güncel konuları ve yenilikleri takip edebilecek.
  3. Sağlık endüstrisinde kamu tedarikçisi şirketler, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen Kamu Hastaneleri yöneticileri ile bir araya gelebilecek.
  4. Sağlık Endüstrisinde Kamu ile çalışan şirketler, Cumhurbaşkanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve SGK yetkilileri ile ödemeler ve diğer tüm konularda sektörle birlikte konuşabilecek.
  5. Sağlık endüstrisinde üniversite hastaneleri tedarikçisi şirketler, üniversite hastanelerinin satın alma süreçlerini yeni yapılandırması hakkında bilgi sahibi olabilir ve yön verenler arasında yer alabilecek.
  6. Sağlık endüstrisinde Global oyuncu şirketler, Dünya’daki gelişmeler ile paralel şekilde düzenlemelerin yapılmasında fikir beyan ederek Türk Sağlık Endüstrisinin geleceğini şekillendirmekte yer alabilecek.
  7. Sağlık endüstrisinde Sağlık Market’te ürünleri olan şirketler Sağlık Market’in geleceği ve yenilikleri öğrenebilecek.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It