26 Ekim 2016

Siemens Healthineers Türkiye’de her gün 200 bin kişinin hayatına dokunuyor

dsc_3180

Siemens Healthineers, Sağlık Bakanlığı Şehir Hastaneleri projelerinde de hem sağlık hem de finansman ve bina teknolojileri çözümleriyle büyük rol üstleniyor. Enerji ve kaynak-verimli teknolojilerde dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Siemens, yeniden yapılanma sürecinde sağlık hizmetlerini “Siemens Healthineers Türkiye” adı altında sürdürüyor. Hasta başı hizmetler, laboratuvar diagnostiği, diagnostik görüntüleme, ultrason ve ileri tedaviler alanlarında hizmet veren Siemens Healthineers Türkiye, servis hizmetlerinde de sektörde fark yaratan çözümler sunuyor. Ar-Ge’ye de yılda 1 milyar Euro’dan fazla yatırım yapan Siemens Healthineers, global anlamda her yıl 1.474 buluşa imza atıyor.

Siemens Healthcare Sağlık A.Ş. Genel Müdürü Şevket On’un ev sahipliğinde Siemens Sağlık’ın yenilenen yapısı, Siemens Sağlık’ın Türkiye hedefleri ve yatırımları ve Türkiye sağlık sektörüne bakışı gibi konularını değerlendirmek üzere sağlık editörleriyle bir buluşma gerçekleşti. Ritz Carlton’da düzenlenen toplantıda; Yeniden yapılanmanın ve yenilenen markanın getirdiği taze ruhla Siemens Healthineers’in gelecek vizyonu hakkında bilgi veren Siemens Healthcare Sağlık AŞ. Genel Müdürü Şevket On, “Siemens’te geçtiğimiz yıl yaşanan yeniden yapılanma sürecinde sağlık hizmetleri ayrı bir operasyon olarak faaliyet göstermeye başladı. Bu yeni yapının özellikle sağlık sektöründe çok önemli olan hız ve esneklik açısından çok olumlu bir gelişme olduğunu, Ar-Ge çalışmalarını ve verimliliği de olumlu etkilediğini düşünüyoruz. Siemens Healthineers, insan sağlığını iyileştirmeye yönelik inovasyonların adresi olarak dikkat çekiyor. Siemens Healthineers Türkiye olarak da daha yüksek kalite, daha düşük işletme maliyetleri ve daha etkin medikal çıktılar hedefiyle geliştirilen ürünlerimizle sadece Türkiye’de her gün 200 bin kişinin hayatını etkiliyoruz. Hedefimiz, 2023’te bu sayıyı 300 bine çıkarmak ” dedi.

Türkiye’de sağlık turizmi gelişiyor

Sürdürülebilirliğin sadece çevresel değil, aynı zamanda toplumsal bir süreç olduğuna inanan Siemens Healthineers, eğitime de büyük önem veriyor ve Türkiye’de birçok üniversiteyle gerek sponsorluklar gerekse özel projeler aracılığıyla işbirliği yapıyor. Siemens Healthineers klinik anlamda da sağlık personelinin eğitimine katkıda bulunarak, bu alanda sektörde ilk ve tek akademi olan Siemens Sağlık Akademi hizmetini bünyesinde barındırıyor. Şirket ayrıca kanserde erken teşhisin önemi gibi farkındalık yaratan sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkıyor.

Eğitime büyük destek

Türkiye’de sağlık hizmetlerinin sunumunda 2000’li yılların başından beri dönüşüm yaşanıyor. Sağlık Bakanlığı Şehir Hastaneleri projeleriyle, 36 şehir hastanesi kuruluyor. Türkiye, sunduğu sağlık hizmetleriyle de sağlık turizmi açısından önemli bir ülke haline geliyor. 2023 yılına kadar, sağlık çözümlerinden yararlanmak üzere 2 milyon turistin Türkiye’ye gelmesi hedefleniyor. Siemens Healthcare Sağlık AŞ. Genel Müdürü Şevket On, bu alanda en önemli gelişmelerden biri olarak PPP (kamu-özel sektör işbirliği) kapsamındaki Sağlık Bakanlığı Şehir Hastaneleri projelerini işaret ediyor. Siemens de bu projelerde hem sağlık çözümleriyle hem de finansman ve bina teknolojileri çözümleriyle rol alıyor. 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It