27 Nisan 2018

SIEMENS HEALTHINEERS, OHSAD KURULTAYI’NDA SEKTÖR LİDERLERİYLE BULUŞTU

Siemens Healthineers Türkiye 

Siemens Healthineers Türkiye, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen OHSAD Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları’na katılarak sektör liderleriyle buluştu. Sağlık sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren etkinlikte Siemens Healthineers Türkiye Genel Müdürü Şevket On teknoloji ile sağlık sektörü arasındaki ilişkiyi ele alan bir sunum yaptı. Etkinliğe katılanlar ayrıca Siemens Healthineers standında yeni çözümlerle tanışma imkânı da buldu.

 

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) tarafından düzenlenen Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları’nın dokuzuncusu, bu yıl Antalya’da gerçekleştirildi. Sağlık sektöründeki değişim ve yenilikleri değerlendirmek, sektörün sorunlarına yanıt bulabilmek için sağlık sektörüne yön veren kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getiren toplantıda Siemens Healthineers Türkiye de yerini aldı.

Kongrenin açılış gününde, moderatörlüğünü Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci’nin yaptığı ve Uğur Genç, Dr. Mehmet Altuğ gibi isimlerin yer aldığı “Sağlık Hizmet Sunumu 2023 Vizyonu” oturumunda, Siemens Healthineers Türkiye Genel Müdürü Şevket On “Değişen Dünyada Teknolojinin Sağlık Sektörüne Etkileri” başlıklı bir sunum yaptı.

Şevket On sunumunda özellikle dijitalizasyonun ve yapay zekanın sağlık sektörü için sunduğu fırsatları ele aldı. Yakın gelecekte sağlıkta yaşanacak gelişmelerden söz eden On, en önemli trendlerin hassas tıbbı geliştirmek, sağlık hizmetlerini dönüştürmek, hasta deneyimini zenginleştirmek ve sağlığı dijitalleştirmek olduğunu belirtti. Şevket On, bu trendlerin hayata geçirilmesiyle sağlık kuruluşlarının daha fazla değer yaratacağını vurguladıktan sonra Siemens Healthineers’ın bu yöndeki çalışmalarını özetledi.

Siemens Healthineers Türkiye, 19-23 Nisan tarihlerinde yapılan etkinlik kapsamında açtığı standda sektör temsilcilerini ağırlayarak yeni uygulaması LifeNet’i tanıtma imkânı da buldu.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It