30 Kasım 2018

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı’ndan Medikal News’e ödül

esra odul

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından sağlık ve medya alanında çeşitli konu ve türlerde gerçekleştirdiği ve hala sürdürdüğü toplumu hedef kitle olarak aldığı bilinçli medya programları, üretimleri ve takdire değer katkıları nedeniyle “Basında Sağlık Ödülü”ne Bilim, Sağlık ve Teknoloji yazarı Esra Öz layık görüldü.

 

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı, sağlık ya da sosyal hizmetlerin gelişmesine katkı sağlamış, bu alanlarda üstün hizmetler vermiş, iz bırakmış kişi ya da kurumlara dört dalda ödül verdi. İki yılda bir verilen bu ödüllerin bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi. Vakfın üyeleri ve ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşlarının önerdiği adaylar arasından, bugüne kadar akademik alanda ve özellikle sağlık ve medya alanında çeşitli konu ve türlerde gerçekleştirdiği ve hala sürdürdüğü toplumu hedef kitle olarak aldığı bilinçli medya programları, üretimleri ve takdire değer katkıları nedeniyle “Basında Sağlık Ödülü”nü bu sene Medikal News Bilim, Sağlık ve Teknoloji yazarı Esra Öz layık görüldü.

Sağlıkta Üçüncü Sektörün Rolü Sempozyumu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Öz, medya okuryazarlığı ve sağlık okuryazarlığı bilincinin gelişmesinin önemine dikkat çekerek, verilen bu değerli ödül için Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı’na çok teşekkür etti.

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı 1983 yılından bu yana başta Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ülkemizde sağlık ve sosyal hizmetler alanında hizmet veren kurumların gelişmesi için kaynak sağlayan ve Bakanlar Kurulu tarafından kamu yararına olarak kabul edilmiş bir vakıftır.

Şimdiye kadar, koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerine verdiği desteğin yanı sıra, halka sağlık hizmeti sunulması, tıbbi cihazların üretimi, afetzedelere yardım, sağlık insan kaynakları yetiştirilmesi, kreşlerin kurulup işletilmesi gibi hizmetlere destek vermiştir. Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı bilimsel araştırmalar ve toplantıları da desteklemekte ve Sağlık ve Toplum adlı sürekli bir bilimsel dergi yayınlamaktadır.

Sağlık hizmetlerinde üst düzeyde görev almış vakıf yöneticileri, sağlık hizmetleri daha iyi olması ve sağlık sorunlarının aşılması için çalışmışlar ve çalışmalarını gönüllülük esasına göre fahri olarak yürütmüşlerdir. Vakıf halen Sağlık Kurum ve Kuruluşlarına yardımın yanında, sağlık alanında okuyan üniversite öğrencilerine burs vermektedir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It