23 Ekim 2018

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE STRATEJİK ANLAŞMA

Bıçakcılar Tıbbi Cihazlar CEO’su Dr. Souheil El Hakim

Türkiye’nin en büyük tıbbi cihaz üreticisi olan Bıçakcılar, Savunma Sanayisinin amiral gemisi ASELSAN ile birlikte çalışmak üzere stratejik iş birliği anlaşması imzaladı. Bıçakcılar, anlaşma ile sadece tıbbi cihaz üretiminin yerlileştirilmesi değil, aynı zamanda da yüksek teknolojili platformlarda üretilmiş ve sağlık sektörüne erişilebilirlik sağlayan çözümler geliştirmeyi hedefliyor.

Stratejik ortaklıkla; ithal edilen tıbbi cihazların yerli üretime geçişi sağlanarak yerli üretim ile ithalata olan bağımlılığımızın azalması için çalışılacak. Bu ortaklık, ekonomiye fayda sağlamasının yanında sağlık hizmetlerinin daha uygun fiyatlı, ulaşılabilir ve etkili olmasına da yol açacak.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Bekar, “Bıçakcılar’la beraber sağlık sektöründe yerli ve milli ürünler ortaya koymayı hedefliyoruz” dedi.

Bıçakcılar Tıbbi Cihazlar CEO’su Dr. Souheil El Hakim, “Eşsiz bir teknoloji uzmanı olan ASELSAN ile omuz omuza çalışma fırsatını bulduğumuz için çok mutluyuz. Tüm dünyada sağlık hizmetlerinin kalbi olan inovasyona öncülük ederken, bu iki büyük Türk firmasının küresel birer marka haline gelmesine de katkıda bulunuyoruz. Yoğun bir şekilde odaklandığımız insan sağlığının ürünlerimize yansıması, sektör içerisinde olağanüstü bir iyileşmeye yol açacaktır.” dedi.

Teknolojik gelişmeler tüm sağlık sektörünü değiştiriyor. Uluslararası Ticaret Birliğine göre küresel tıbbi cihaz satışlarının, 2016-2020 arasında, yıllık yüzde 6,4 artış göstererek, tahmini 440 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu artışın “gelişen pazarlarda” son derece hızlı olacağı da tahminler arasında.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It