12 Kasım 2017

Sağlık Bakanlığı’na yeni Müsteşar Yardımcısı

17913,elif-guler-kazanci3jpg

Yrd. Doç. Dr. Elif Güler Kazancı, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak göreve başladı.

 

Yrd. Doç. Dr. Elif GÜLER KAZANCI kimdir? 1973 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğretimi Bursa’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini birincilikle bitirdi. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları İhtisasını tamamladı. Aynı Hastanede Çocuk Hematoloji-Onkoloji alanında yan dal uzmanlık eğitimi aldı. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Kliniği ve Hematoloji Bölümünün sonrasında da Bursa Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Kliniği ile Ayaktan Tedavi Ünitesinin kuruluş çalışmalarını yürüttü.  Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumunda Tıbbi Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı ve Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanlığı görevlerinde bulundu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2016-2017 döneminde pediatri asistanlarının uzmanlık eğitiminde ders verdi. Uzmanlık alanında ulusal ve uluslararası literatürde yayımlanmış birçok makalesi ve çok sayıda atıf alan bilimsel yayın ve çalışmaları bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Elif GÜLER KAZANCI 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmakta.

ÖDÜLLER

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği “Dr. İsmail FAKI Yaşam Boyu Sağlık En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Üreten Hekim Ödülü”, 14 Mart 2014.

Bursa Elite Ödülleri “Yılın En Etkin Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü”, ‘Kan Kardeşim Olur musun?’, 2015.

Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı Sağlıkta Başarı Ödülleri “Yılın Sağlık Hizmet Ödülü”, 2017.

Bursa Halkla İlişkiler Derneği Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri “En İyi Sivil Toplum Kuruluşu Proje Ödülü”, Kan Kardeşim Olur musun?  2017

 

YÜRÜTÜLEN PROJELER

Sağlıklı Nesiller İçin Sağlıklı Başlangıçlar Projesi (Doğum Hizmetlerinin Güçlendirilmesi)

Engelli Kadın Hastalıkları ve Doğum Projesi

Yalın Hastane Projesi

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi Projesi

Preimplantasyon Genetik Tanı Tedavisinin Geri Ödeme Kapsamına Alınmasının Talasemi Hastalığı Özelinde Değerlendirilmesi ve Geri Ödeme Kurumlarınca Yapılan Harcamalar Çalışması

SİVİL TOPLUM ÇALIŞMALARI

Hemofili ve Talasemi Derneği (HETADER):  Kurucu başkanlığını yaptığı ve aktif olarak görev aldığı HETADER, kalıtsal kan hastalıkları ile ilgili farkındalık oluşturmak ve hastaların yaşam kalitesinin artırılması ve topluma üretken bireyler olmaları için birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı. Sağlık Bakanlığı onaylı talasemi kamu spotunun hazırlanması ve yayımlanmasında görev alarak hastalık hakkında ulusal düzeyde farkındalık yaratılmasında öncülük yaptı.

TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Asil Üyeliği,

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Sağlık Komisyon Üyeliği,

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Üyeliği,

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Etkin Kadın Platformu Sağlık Komitesi Koordinatörlüğü,

 

Bursa Engelliler Meclisi Üyeliği,

 

Bursa Valiliği – Belediye Kadın Dostu Kentler Platformu Sağlık Komisyonu Üyeliği,

 

Rumeli Sanayici ve İşadamları Derneği Sağlık Komisyonu Üyeliği,

 

Balkan Sanayici ve İş Adamları Derneği Mesleki Kuruluş Üyeliği,

 

Türk Kızılayı, Türk Pediatri Kurumu, Türk Hematoloji Derneği, Türk Pediatrik Hematoloji Derneği, Türk Pediatrik Onkoloji Grubu, Türkiye Hemofili Derneği, Türkiye Milli Pediatri Derneği İzmir Şubesi ve Türkiye Hemofili Federasyonunda bilimsel üyelikleri ve çalışmaları bulunmaktadır.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It