16 Ekim 2017

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, hastanelerin Acil Servislerini denetledi

17372,tcsb1985jpg

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sürpriz bir ziyaretle Ankara’nın yoğunluğu fazla olan hastanelerinin acil servislerini denetledi.

Sağlık Bakanı Demircan, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara 112 Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret etti.

İlk olarak Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acilini ziyaret eden Bakan Demircan, hasta ve yakınlarıyla sohbet etti, sağlık çalışanlarından bilgi aldı. Ardından Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de acil denetimi gerçekleştiren Demircan, hastanenin fiziki koşullarını ve insan kaynağı kapasitesini yerinde inceledi. Hastanede acil nöbetinde bulunan doktorlardan sunulan acil sağlık hizmeti konusunda bilgi aldı.

Demircan daha sonra Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acilini denetledi. Sağlık Bakanını karşılarında görmenin şaşkınlığını yaşayan hasta ve yakınları, gecenin ilerleyen saatinde gerçekleşen bu denetimden Bakan Demircan’a memnuniyetlerini ifade ettiler.

Hastane acillerinde gereğinden fazla hasta yoğunluğunun olduğunu söyleyen Demircan, “Acil olmayan, polikliniklerde muayene olabilecek vatandaşlarımızın çeşitli nedenlerle acilleri tercih etmesi sebebiyle gerçek acil hastaları mağdur oluyor” diyerek, zorunlu olmadıkça acillerin meşgul edilmemesini istedi.

Son olarak Ankara 112 Komuta Kontrol Merkezini gezen Demircan, “Acil sağlık hizmetleri büyük fedakarlık gerektiren bir alan. Hizmetin doğası gereği 24 saat kesintisiz hizmet vermek durumundayız” dedi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It