10 Ağustos 2020

ROCHE İLAÇ TÜRKİYE PAZAR ERİŞİM VE SAĞLIK POLİTİKALARI DİREKTÖRÜ ORKUN ERKUŞ OLDU

1596715821_OrkunErkus_Roche

Uzun yıllara dayanan kamu sektörü tecrübesine sahip Orkun Erkuş, Roche İlaç Türkiye Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Direktörü olarak atandı.

 

 

İstanbul, 10 Ağustos 2020– Roche İlaç Türkiye, Orkun Erkuş’un 1 Temmuz 2020 itibariyle Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Direktörlüğü rolünü yürütmek üzere görevlendirildiğini duyurdu.

Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Orkun Erkuş, yüksek lisans derecesini ise University of Southern California’da Kamu Politikası üzerine tamamladı.

Orkun Erkuş, çalışma hayatına Milli Prodüktivite Merkezi’nde başladıktan sonra 13 yıl boyunca Hazine Müsteşarlığı’nda farklı pozisyonlarda çalışmalarını sürdürdü. Erkuş, Hazine Müsteşarlığı’ndaki çalışma süresinin son iki yılında Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Uzun yıllar kamu sektöründe farklı roller üstlenen ve bu alanda önemli bir bilgi birikimi ile deneyime sahip olan Orkun Erkuş, Roche İlaç Türkiye ailesine katılmadan önce, yaklaşık 2 yıl boyunca Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nde (AİFD) Pazar Erişim Direktörü olarak çalıştı.

Orkun Erkuş, Roche İlaç Türkiye Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Bölüm Lideri olarak, şirketin en iyi çözümleri doğru hastalara daha hızlı bir şekilde ulaştırma yaklaşımı kapsamında ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerinin yürütülmesi ve iş birliklerinin geliştirilmesi çalışmalarından sorumlu olacak.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It