24 Kasım 2016

Okan Üniversitesi Hastanesi’nin açılışını Başbakan Yıldırım yaptı

rcp_3933

100 milyon dolar yatırımla Tuzla’da hayata geçirilen, 250 yataklı Okan Üniversitesi Hastanesi’nin açılışını Başbakan Binali Yıldırım yaptı. Yıldırım, Türkiye’nin 2023 hedeflerine katkı sağlayan sağlık yatırımları için Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan’ı tebrik ederek, “Okan Üniversitesi Hastanesi, sağlık yatırımlarımızın yeni bir örneği. Bekir Okan yatırımlarıyla Anadolu insanının neleri başarabileceğinin en büyük kanıtı. Ona teşekkür ediyorum ve hastanenin tüm Tuzla ve İstanbul’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Yükseköğretimdeki 17’nci yılını geride bırakan Okan Üniversitesi, 50 bin metrekare kapalı alana sahip, 250 yatak kapasiteli Okan Üniversitesi Hastanesi ile sağlık ve tıp eğitimindeki deneyimini sahaya taşıyor. Alanında uzman toplam 800 hekim ve sağlık personeli ile hizmete giren Okan Üniversitesi Hastanesi 100 milyon dolara mal oldu.

Okan Üniversitesi Hastanesi açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım Türkiye’nin son yıllardaki en büyük sağlık yatırımlarından biri olan Okan Üniversitesi Hastanesi hakkında “çok büyük bir yatırım. Türkiye’de ve yurt dışında yıllardır deneyimi olan Bekir Okan’ın eseri. Bekir Okan Anadolu insanının neler başarabileceğinin bir kanıtı. Okan Üniversitesi’nin 17 yılda kat ettiği mesafe çok önemli. Bekir Okan iş hayatından geldiği için üniversitesinde teori ve uygulamayı bir araya getiriyor. Okan Üniversitesi Hastanesi çok modern ve son teknolijiye sahip. Yeri de çok kritik bir konumda. Tuzla İstanbul’un kalbinde, Anadolu’ya da bir kapı konumunda” dedi.

Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ise törende “Daha önceki yıllarda Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültelerimizi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzu açmıştık. Türkiye’nin en kapsamlı Sağlık Bilimleri Eğitim Kompleksimiz bu fakültelerin ve meslek yüksekokulunun yanı sıra Türkiye’de sadece birkaç üniversitede yer alan Simülasyon Merkezi’ne de ev sahipliği yapıyor. 2014 yılında Mecidiyeköy’de Diş Hastanemizi de hizmete sokmuştuk. Okan Üniversitesi olarak bugün, sağlık alanında çok önemli bir atılımı daha gerçekleştirerek ülkemizi gururlandırmaya devam ediyoruz. 85 öğrenci ile başladığımız ve bugün 25 bini aşkın öğrenciye ulaşan eğitim yolculuğumuzda Okan Üniversitesi’nin gücüyle kurduğumuz Okan Üniversitesi Hastanesi, son teknoloji cihazlarla donatılmış olmasının yanı sıra kendi alanında uzman kadrosuyla da ön plana çıkacak. Sabiha Gökçen Havalimanı’na çok yakın olan konumu nedeniyle farklı ülkelerden hastaların da geleceği bir hastane olarak ülkemize döviz kazandıracak” diye konuştu.

Yeni eğitim ve araştırma hastanesi kurarak sağlık sektörüne ilk adımı atan ve modern ve yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmayı hedefleyen Okan Üniversitesi, ekipman donanımı için General Electric (GE) ile anlaşma imzalamıştı. General Electric’in geniş cihaz portföyünün yer aldığı bir referans merkezi konumunda olacak hastane, Türkiye’de sağlık sektörünün hizmetine ilk defa sunulacak yüksek teknolojili bazı cihazları da barındırarak AR-GE çalışmalarına imkan sağlayacak. General Electric, yeni eğitim ve araştırma hastanesi açarak sağlık sektörüne ilk adımı atan Okan Üniversitesi ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında, hastaneyi yenilikçi teknoloji ve cihazları ile donattı. Ameliyathane, Yoğun bakım, Yeni Doğan Kliniği, Radyoloji, Nükleer Tıp ve Acil Servis gibi hastanenin yüzde 85’ini kapsayan birimlerine 43 adet GE Sağlık cihazı kuruldu.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It