1 Haziran 2015

OHSAD Kurultayı’na katılan ACENDIS, sağlık sektörüne özel çözümlerini anlattı

acendıs ohsad 1..Geride bıraktığı 20 yılda, aralarında Türkiye’deki hastane zincirlerinin de olduğu 146 projenin toplam 300 milyon Euro değerindeki medikal ekipman ihtiyacını karşılayan ACENDIS, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği OHSAD tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları” kurultayında, hastanelere sunduğu yurt dışı kaynaklı finansman desteklerini anlattı.

Çalıştay düzenlendi

ACENDIS’in sponsor olduğu ve bu yıl altıncısı düzenlenen OHSAD Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları, 15-19 Nisan 2015 tarihleri arasında, Antalya Susesi Otel’de yapıldı. Başta Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Genel Sağlık Sigortası, İl Sağlık Müdürlükleri, SGK Müdürlükleri, Özel Hastaneler, Kamu Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Sigorta Şirketleri ve sağlık alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların yöneticilerinin yer aldığı kurultayda, ACENDIS, sağlık kuruluşlarına sunduğu global finans çözümlerine ilişkin bir sunum ve çalıştay düzenledi. OHSAD Başkanı Dr. Reşat Bahat, sağlık sektörünü bir araya getiren kurultaya katkılarından ötürü, gala gecesinde ACENDIS kurucusu ve CEO’su Hasan Şahin’e plaket verdi.

Kredi imkanları

ACENDIS Finans Direktörü Erdoğan Odabaşı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen sunumda, Landesbank Baden Württemberg (LBBW) İhracat Finans Direktörü Volker Baucke, bankalarının sağlık yatırımcılarına sağladığı uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkânları hakkında bilgi verip, ACENDIS ile gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında, Türkiye’deki yatırımcılara verdikleri kredi imkânlarını anlattı. Erdoğan Odabaşı da, global finansman kaynaklar hakkında bilgi verdi. Etkinlikte, ACENDIS’in global finansman çözümlerinden yararlanan Medical Park Hastanelerinin Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Levent Özdemir ise süreçteki deneyimlerini paylaşarak, yatırımcıların sorularını cevapladı. OHSAD Kurultayı’nda gerçekleştirdiği workshop’un yanı sıra, toplantılar süresince açılan stantta, sağlık sektörüne yönelik çözümlerini tanıtan Acendis, standında yeni teknoloji ürünlerini de sergiledi.

20 yıldır sektörde

Pek çok alanda olduğu gibi medikal cihaz endüstrisinin de kalbi olan Almanya merkezli ACENDIS Türkiye, dünyanın en önemli üretici firmalarıyla ortak çalışarak Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu, Avrupa, Türki Cumhuriyetleri, BAE, Suudi Arabistan ve Afrika’da küresel projeler geliştirmekte; İsviçre ve Portekiz’deki ofisleri, showroomları ve teknik servis departmanları üzerinden sağlık sektörüne dünya standartlarında hizmet vermekte. Medikal alandaki en son teknoloji ve yenilikleri sürekli takip eden, hayatı kolaylaştıran çözümler sunan ve her bölgedeki temsilcileri ile müşterilerinin sürekli yanı başında olan ACENDIS, 20 yıldır sağlık sektörünün ekipman ve teknoloji ihtiyacını karşılamakta.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It