28 Şubat 2019

Novartis İlaç Türkiye’ye ikinci kez Avrupa “En İyi İşveren” Ödülü

1550820403_Top_Employers_Photo_2

 

Novartis İlaç Türkiye “Top Employers Institute” (En İyi İşverenler Enstitüsü) tarafından başarılı İK uygulamalarıyla Avrupa’da ve Türkiye’de “En İyi İşveren” ödülüne bu yıl da layık görüldü.

Novartis İlaç Türkiye, insan kaynakları alanındaki başarılarıyla dünyanın saygın kuruluşlarından Top Employers Institute tarafından ikinci kez Avrupa ve Türkiye’nin “En İyi İşveren” ödülünün sahibi oldu. “Yetenek stratejileri, yetenek kazanımı, iş gücü planlaması, işe yeni başlayanların eğitim ve adaptasyonu, performans yönetimi, yönetici ve çalışan gelişimi, kariyer ve başarı yönetimi, çalışan ödüllendirme, ek fayda sağlama ve şirket kültürü” kriterlerinde başarılı performans sergileyen Novartis İlaç, insan kaynakları alanında lider konumda olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

 

Novartis Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya, Novartis İlaç olarak kazanılan bu ödülle ilgili gurur duyduklarını belirterek, “Çalışan mutluluğu en önemli odağımız. Çalışanlarımız bizim en büyük değerimiz ve önceliğimiz. Daha iyi bir şirket olma yolunda çalışanlarımızın görüşleri ve geri bildirimleri bizim için çok kıymetli. Çalışan bağlılığını güçlendirmek için çalışanlarımıza sürekli gelişim fırsatları sunuyoruz. Kariyer yolculuklarında yapılandırılmış programlarla onları destekliyoruz. Bireysel olarak kendilerini geliştirebilecekleri bir kurum kültürü oluşturmaya çalışıyoruz. Ayrıca esnek çalışma modelleri, güçlü bir çift yönlü iletişim ve takdir kültürü gibi alanlarda çeşitli uygulamalar hayata geçiriyoruz. Aldığımız ödüller de hem doğru yolda olduğumuzu gösteriyor hem de bizi daha iyi şeyler yapmak için motive ediyor.” dedi.

 

Novartis İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Avinash Potnis; “Novartis olarak İK alanındaki başarımızı, yarattığımız kültürün sürekliliğine ve her çalışanımızın bu kültürü sahiplenmesine borçluyuz. Merak eden, ilham veren ve yetkin çalışanların oluşturduğu kurum kültürümüz Türkiye’deki başarımızın temel unsurudur. Kurum kültürünü ve çalışan bağlılığını çok önemsiyor, her bir çalışanımızın şirketimize kattığı değeri çok önemsiyoruz. En İyi İşverenler Enstitüsü tarafından verilen bu ödül doğru yolda olduğumuzun en önemli göstergesidir.” dedi.

 

Top Employers Institute (En İyi İşverenler Enstitüsü) Hakkında

Hollanda merkezli Top Employers Institute, 1991 yılından bu yana uluslararası şirketleri insan kaynakları ve iş yönetimi alanlarında dünya kriterlerine göre inceleyen dünya çapında bağımsız bir araştırma şirketi. Kuruluş, tescilli araştırma metodolojisini kullanarak işverenlerin çalışanları ve organizasyonları için yarattıkları koşulların mükemmel olup olmadığını değerlendiriyor. Top Employers Institute, yaptığı araştırmalarla 115 ülkede 1.300’den fazla organizasyonun başarısını belgelemiş, dünya çapında 5 milyondan fazla çalışanın hayatını pozitif yönde etkilemiştir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It