4 Haziran 2015

Nobel İlaç’a kurumsal farkındalık ödülü

FarkindalikOdulleri+(2)                                                                                      

Nobel İlaç, her yıl Türkiye İç Denetim Enstitüsü tarafından mesleki farkındalığın gelişimi ve yayılımına katkıda bulunan kurumlara verilen “Kurumsal Farkındalık Ödülü”nün bu yılki sahibi oldu. Nobel, bu yıl ilaç sektöründe, “Kurumsal Farkındalık Ödülü”ne hak kazanan tek firma olma başarısını elde etti

 

Dünya çapında 180 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (IIA) Türkiye’deki temsilcisi Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında ‘Kurumsal Farkındalık Ödül Töreni’ düzenledi. Türkiye’nin çok-uluslu ilaç firması olan ve 50 yıllık tecrübesiyle insan sağlığı ve yaşam kalitesini artırmak için çalışan Nobel İlaç, bu yıl 5’incisi düzenlenen törende ‘Kurumsal Farkındalık’ dalında ödüle layık görüldü.

5 yıl önce iç denetim birimi kuruldu

Bağımsız denetim şirketi KPMG tarafından gerçekleştirilen kalite güvence değerlendirmesi sonucunda verilen ödüle layık görülen Nobel İlaç, ödül alan firmalar arasındaki tek ilaç şirketi olarak dikkat çekti. Kurum adına ödülü alan Nobel İlaç İç Denetim Koordinatörü Ayşegül Kafesçioğlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Nobel İlaç; kurumsal işleyişini güçlendirmek için bundan 5 yıl önce İç Denetim biriminin kurulmasına karar verdi. İç Denetimin kurumsal yönetişim, etkin iç kontrol sistemi ve risk yönetiminde önemli rol oynadığının bilincinde olarak, kuruluşundan bugüne kadar da denetim biriminin destekçisi oldu. Çalışmalarını Uluslararası Mesleki Standartlar ve etik ilkeler çerçevesinde yürüten Nobel İlaç İç Denetim Koordinatörlüğü, 2015 yılında kalite güvence değerlendirmesinden geçti. Bugün aldığımız ödül, tüm bu kararlılığımızın ve sürekli çalışmamızın karşılığı olmuştur.”

5 ayrı kategoride 53 ödül sahibini buldu

Toplam 5 ayrı kategoride 53 ödülün sahipleriyle buluştuğu törende, Kurumsal Farkındalık, Bireysel Farkındalık, Akademik Farkındalık ve Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü kategorilerinde ödül verildi. Bu yıl ayrıca, TİDE’nin kuruluşunun 20’nci yılı dolayısıyla Enstitü’nün kuruluşunda emek vermiş isimler ve kurumlara da 20’nci Yıl Özel Ödülü verildi.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It