5 Mart 2019

Nobel Çalışanlarından Kızılay’a Destek!

Nobel Kızılay Kan Bağışı

“Sağlık için her şeye değer” inancıyla 55 yıldır tutkuyla çalışan ve gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla toplum sağlığına destek olmayı hedefleyen Nobel İlaç, 3 yıldır yürüttüğü Kızılay kan bağışı kampanyasını bu yıl kök hücre bağışını da kapsayacak şekilde genişletti. “Kan ve kök hücre bağışı ile hayat kurtarmak her şeye değer” bilinciyle gönüllü olarak uygulamaya katılan Nobel çalışanları, Kızılay’a kök hücre ve kan bağışında bulundu.

Bağış organizasyonu öncesi Nobel çalışanlarına, Kızılay Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Cengiz Atgüden tarafından “Kök Hücre ve Kan Bağışı Hakkında Bilgilendirme” sunumu yapıldı. Sunumda kan ve kök hücre bağışı hakkında bilgiler verilirken sağlık açısından hiçbir sakıncası olmadığına ve bu bağışlara olan ihtiyaçlara dikkat çekildi. Sunumun ardından Nobel İlaç Onkoloji & Hematoloji Medikal Müdürü Dr. Necip Kahraman kök hücre ile tedavi alanları konusunda bilgiler verdi.

Kızılay’a kök hücre ve kan bağışında bulunan ve ayrıca 3 yıldır organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen Nobel İlaç çalışanlarına Kızılay Kuzey Marmara Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Burak Kızanlık tarafından birer teşekkür sertifikası takdim edildi.

Türk Kızılayı tarafından Nobel İlaç’a sunulan teşekkür plaketini ise firma adına İnsan Kaynakları Direktörü Bidar Özgür Ulutaş aldı.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It