10 Mart 2020

MY Medikal Dünya Standartlarındaki Yeni Fabrikaları ile Göz Kamaştırıyor

my medikal 4 

MY Medikal Dünya Standartlarındaki Yeni Fabrikaları ile Göz Kamaştırıyor

 

MY Ticaret ve Medikal A.Ş. Genel Müdürü Vedat Çetin, 2020 yılında kapasitelerini artırarak ihracata ağırlık vereceklerini söyledi.

 

Sağlık sektöründe en son teknoloji ile üretilen ürünleri Mumu markası ile piyasaya süren MY Medikal kısa bir sürede sektörün öncü isimleri arasına girmeyi başardı.

Yeni fabrika

Genç, dinamik ve üretken bir şirket yapısına sahip MY Medikal’in 38 yıllık sektör tecrübesi bulunduğunu söyleyen MY Ticaret ve Medikal A.Ş. Genel Müdürü Vedat Çetin, “Etkin satış ve pazarlama ağımız ile sektörün ihtiyaçlarını tespit ederek, kaliteli, güvenli ve ekonomik açıdan rekabetçi ürünleri piyasaya sunmaktayız. Her zaman yeniliklere açık ve öncü olma anlayışı ile hizmet vermeyi hedefleyen firmamız yine sektörün ihtiyacı olan tıbbi sarf malzemeleri yüksek teknoloji ve kalite ile birleştirerek Türkiye içerisinde üretmektedir” dedi. İzmir Aliağa’da 20 Milyon Türk Lirası yeni yatırım ile Türkiye’nin en büyük ve en modern gazlı bez dokuma fabrikasını faaliyete geçirdiklerini anlatan Çetin, “İzmir Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 bin metrekarelik kapalı alanda aylık 6 milyon metre gazlı bez üretimi gerçekleştirmekteyiz. İstanbul Hadımköy’deki yeni fabrika ve ofis merkezimize yakın zamanda taşındık. İzmir fabrikamızda üretilen gazlı bezler İstanbul’daki tesisimizde steril ve non steril spanç/gaz kompres, hidrofil cerrahi gazlı bez haline getirilmekte. 160 kişilik bir ekip ile çalışıyoruz. Hadımköy’de 12 bin metrekarelik fabrikamızda yakın zamanda enjektör üretimine de başlayacağız. Çalışan sayımız böylece 220’ye ulaşmış olacak” diye konuştu.

DSC_4804

Mumu Eldiven

MY Medikal’in sağlık sektörünün yükselen yıldızı olmayı başararak, sektörün lider firmaları arasına girdiğini ifade eden Vedat Çetin, tescilli Mumu markasıyla eldiven pazarında önemli bir konuma geldiklerini söyledi. Çetin şunları söyledi: “Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yıldız’ın önderliğinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tek kullanımlık Pudralı ve pudrasız lateks muayene eldiveni ile nitril eldiven satışı yapmaktayız. Nitril eldivenlerde mavi, beyaz ve siyah renk çeşitlerimiz bulunmaktadır. Steril tek kullanımlık cerrahi eldiven çeşitlerimiz de 2020 yılında ürün grubumuza eklenmiştir. Ürünlerimizi ağırlıklı olarak özel hastanelere vermekteyiz. 2021 yılında da Devlet ihalelerine ve ihracata ağrılık vereceğiz. Eczanelere ürün veren markalaşmış firmalara spanç grubunda fason üretim de yapmaktayız.”

“Gelecek Hedeflerimiz”

Kuruldukları günden itibaren yıllara göre büyüme hedeflerini yakaladıklarını sözlerine ekleyen Vedat Çetin, “Yaptığımız yeni yatırımlarla her geçen gün büyüme hedeflerimizin üzerine çıkmaktayız. Yeni fabrikalarımız ile birlikte 2020 hedefimiz öncelikle mevcut çalıştığımız müşterilerimizin memnuniyetini bir üst seviyeye taşımak, ihracatımızı arttırarak ülkemize daha fazla döviz girdisi sağlamaktır” dedi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It