21 Haziran 2015

Metin Demir, yeniden SEİS Başkanı seçildi

SEIS31 Mayıs 2003 yılında kurulmuş olan Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) 4. Olağan Genel Kurulu’nu 6 Mayıs 2015 tarihinde TİSK’in toplantı salonunda gerçekleştirdi. Divan Başkanı Sayın Veli Sarıtoprak’ın STK’lara katılımın önemi ve gönüllü çalışmaların tüm taraflar için sağladığı faydalardan söz ettiği ve ülkemizde de Sivil Toplum bilincinin geliştiğine değindiği açılış konuşmasını yaptıktan sonra genel kurul hazırlanan gündem doğrultusunda başladı. SEİS Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir konuşmasında sendikanın kuruluşundan bugüne 12 yıldır şevkle çalıştıklarını ve sektörün bir araya gelmesi ve sorunların çözümü için birlikte çalışmanın önemine vurgu yaptı. Demir, son dönemde Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu (TÜMDEF) ile birlikte Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol gereği eğitimlere başlandığını ve sendika personelinin özveri ile çalışarak bu eğitim sürecinin sıkıntısız ve minimum maliyetler ile geçmesi için çalıştıklarını, üyelerimize ve sektörümüze destek olduğunu belirtti. Nisan ayında TİSK Başkanı ve genel sekreterinin sendikaya yaptıkları toplantıya da değinen Metin Demir, TİSK’in SEİS’in faaliyetlerine yapabileceği katkılara ve uzman kadrosu hakkında bilgi vererek TİSK’den her türlü desteğin alındığını belirtti. Sorunların çözümünde SEİS’in duruşunun hep birlikte çalışmak olduğunu anlatan Demir, bu yolda ASO, ATO ve diğer odalar ile diğer sivil toplum kuruluşları ile eşgüdümlü çalışmak gerektiğini sözlerine ekledi.

Yeni üyelere plaket verildi

SEİS’in yeni yönetim kurulu üyesi Cem Türker de, sektörün medikal market, eczane ve hastane yönlerinde aktif olduğunu söyledi. Sektörün giderek artan şekilde kamu kurumlarının gündemine geldiğini ve bunun sendikamızın başarısı olduğunu belirten Türker, Sendikanın İstanbul’daki etkinliği için çalışmanın gereğine değindi. Ardından Uğur Mumay söz alarak, SEİS’in yeni bir üyesi olduğunu ancak sektörde ve diğer STK’larda 20 yıllık deneyimi olduğunu söyledi. Mumay, SEİS’in sivil toplum örgütleri içinde sektöre önderlik eden bir yapı olduğuna değinerek, üyelerin aidiyet duygularını geliştirmenin ve Türkiye geneline bu hareketi yaygınlaştırmanın SEİS’in hedefleri içinde olması gerektiğini belirtti. Mumay, seçilecek yönetime başarılar diledikten sonra sektör için aydınlık bir gelecek dileyerek sözlerini bitirdi. Genel Kurul sonunda Sendikaya yeni üye olan firmalara üyelik plaketi verilerek genel kurul tamamlandı.

Yönetim kurulu oluştu

SEİS’in 4. Olağan Genel Kurulu ile Yönetim Kuruluna Metin Demir, Dr. Erol Özensoy, Onur Özcan, Levent Mete Özgürbüz, M. Alper Eryaşar, Uğur Mumay, İsmail Cem Türker, Osman Fikret Küçükdeveci, Bülent Mutlu, Denetleme Kuruluna, Gülşah Sönmez, Bekir Samat, Ramazan Hakan Karadeniz, Disiplin Kuruluna M. Mert Özdamar, M. Cumhur Çeken, Süreyya Erşahin seçildiler.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It