27 Eylül 2018

Merck Türkiye, yeni atamalar ile ekiplerini güçlendirmeye devam ediyor

1536573205_MERCK_Logo

 

 

Belma BOZKURT

1536572829_BernaBozkurt

Merck Türkiye’de Nöroloji, İmmunoloji, Tiroid ve Endokrinoloji Pazarlama Müdürü olarak Belma Bozkurt atandı. Bozkurt sorumluluğundaki terapötik alanlarda yeni lansman ve mevcut ürünlerin pazarlama aktivitelerini koordine edecek.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Bozkurt, Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde burslu olarak MBA eğitimini onur derecesi ile tamamladı.

Profesyonel kariyerine Abdi İbrahim İlaç Firması’nda başlayan Belma Bozkurt, daha sonra Novo Nordisk firmasında Büyüme Hormonu grubunda ürün müdürü ve Near East bölgesinde Diyabet alanında Regional Ürün Müdürü olarak görev yaptı. Firmanın Biyofarma portföyünde yer alan Hormon Replasman Tedavi alanındaki Contract Sales Organisation (CSO) iş geliştirme projesini başarı ile sürdürdü.

Belma Bozkurt, sekiz farklı terapötik alandaki tecrübesi ile lansman, CSO, lisansör ilişkileri, jenerik, orjinal moleküller ve biyoteknoloji alanlarında tecrübe kazandı.

İlaç sektöründe 12 yıllık pazarlama tecrübesine sahip olan Bozkurt, yürüttüğü lansman çalışmasında “en iyi ürün kimliği” ve “en başarılı medikomarketing kampanyası” birincilik ödül derecelerine sahiptir.

 

Ertuğrul AKBAŞ

1536572873_ErtugrulAkbas

Merck Türkiye’de Fertilite Terapötik alanından sorumlu Medikal Müdür olarak Ertuğrul Akbaş atandı. İlaç sektöründe çeşitli kademelerde toplam 12 yıllık iş deneyimine sahip olan Akbaş Roche, GSK ve Merck’te medikal ve pazarlama departmanlarında çalıştı.

İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Akbaş, Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsünde yüksek lisans eğitimi aldı.

 

Aydan DİNÇER

aydan dıncer

Merck Türkiye ofisinde Onkoloji Kıdemli Müdürü olarak Aydan Dinçer atandı. Aydan Dinçer, Türkiye onkoloji terapötik alanındaki yeni lansman ve mevcut ürünlerin pazarlama aktivitelerini koordine edecek.

Profesyonel kariyerine Siemens Business Services’de başlayan Aydan Dinçer, ardından Fresenius Kabi ve Novartis firmalarında çalıştı.

Novartis firmasında nadir ilaçlar alanında çalışan Dinçer, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki nadir ilaçların lansman faaliyetlerine destekte bulundu. Son olarak kardiyovasküler gruptaki lansman ürünlerinden sorumlu kıdemli ürün müdürü olarak görev yaptı.

Toplam 15 yıllık satış ve pazarlama tecrübesine sahip olan Dinçer, İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It