31 Ağustos 2020

Mentice ve Siemens Healthineers, VIST Sanal Hasta Teknolojisini Artis Icono Anjiyografi Sistemiyle Birleştirdi

siemens

Kombine sanal simülasyon çözümü, klinisyenlerin gerçek hastalar üzerinde kullanmadan önce yeni girişimsel yöntemleri keşfetmesini sağlamaktadır.

Siemens Healthineers ve Mentice AB, Mentice’in VIST Sanal Hastasını Siemens Healthineers’ın Artis icono sistemiyle tam olarak entegre etmek için yaptıkları iş birliğini duyurdu. Şirketlere göre VIST Sanal Hasta anjiyo paketi için tam entegre bir simülasyon çözümü haline geliyor. İki şirket arasındaki küresel ortaklık girişimsel radyologlar, nöroradyologların ve kardiyologların anjiyo odası içindeki sanal bir hastaya vasküler ve kardiyak müdahaleler yapmasına olanak tanıyacaktır.

 

Girişimselciler artık C-kolunu açmak, anjiyografi masasını hareket ettirmek, ayak pedallarını kullanmak ve radyasyonsuz ortamda gerçek tıbbi cihazları kullanırken Artis icono ekranlarında floroskopik görüntüleri incelemek için Artis icono kontrollerini kullanarak simüle kardiyak ve vasküler prosedürler gerçekleştirebilirler. Entegre çözüm, klinisyenlerin Mentice’in kapsamlı hasta vakaları kütüphanesini kullanarak veya vaka eğitimi ve prova için gerçek manyetik rezonans (MR) ve bilgisayarlı tomografi (BT) hasta verilerini alarak prosedürleri gerçekleştirmelerine izin verecektir. Sistemde ayrıca transözofageal ekokardiyografi (TEE), intravasküler ultrason (IVUS), optik koherens tomografi (OCT) ve fraksiyonel akış rezervi (FFR) prosedürleri de bulunmaktadır.

 

VIST Sanal Hasta, VIST simülatörleri ve VIST beceri edinme yazılımı şu anda küresel olarak Mentice aracılığıyla ticari olarak sunulmaktadır.

Daha fazla bilgi için: www.mentice.comwww.siemens-healthineers.com

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It