13 Şubat 2017

MEDTRONIC YENİ, SONUCA DAYALI ÖĞRENME PROGRAMINI İLAN ETTİ

Rob ten Hoedt

Hastalar İçin Önemli Olan Sonuca Dayalı Sağlık Hizmeti Eğitimi ve Gelişiminde Yeni Yaklaşım Hayata Geçiriliyor

Medtronic bugün (13 Şubat) yaptığı duyuruyla, Medtronic Impact adlı öğrenme programını, şirketin değere dayalı sağlık hizmeti (DDSH) yönündeki girişimine dâhil olan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde başlattığını açıkladı.

Medtronic Impact sağlık hizmeti eğitimi ve gelişiminde yepyeni bir yaklaşımı hayata geçirmekte, hastalar için önemli olan sonuca dayalı bir öğrenme sunmak için geleneksel ürün ve işlem eğitimlerinin çok ötesine gitmektedir. Bu program, önümüzdeki beş yıl boyunca 500.000’den fazla sağlık uzmanına (SU) ulaşma hedefiyle, her seviyedeki tüm sağlık uzmanlarına hitap eden çok geniş bir yelpazedeki konuları içermekte.

Bu program, her seviyedeki sağlık uzmanının, uzmanlık ve ihtisas düzeyine göre hazırlanan özel olarak tasarlanmış öğrenme yolları sayesinde, onların bilgi ve becerilerini artıracaktır. Bu çok aşamalı öğrenme yolları, DDSH anlayışının yayıldığı bir dünyada, sağlık uzmanlarının gelişmesini desteklemek için çok geniş bir yelpazede yer alan konuları ve çok çeşitli öğrenme yöntemlerinin kullanımını içermektedir.

Medtronic EMEA idari başkan yardımcısı ve başkanı Rob ten Hoedt bu konuda “Medtronic Impact, tıbbi teknoloji endüstrisinde mesleki gelişim için yepyeni bir standart oluşturan önemli bir yatırımdır” diyor ve şunu ekliyor “Bu programın yeni ve kapsamlı müfredatı, sağlık uzmanlarının klinik beceri gelişimleriyle ilişkili eğitimlerden yararlanmasını sağlamakla kalmayacak, ayrıca DDSH yönünde daha hızlı bir şekilde ilerlediğimiz şu günlerde, çok daha geniş bir yelpazedeki klinik dışı becerilerini artırmalarını da sağlayacaktır.”

Medtronic Impact ayrıca son derece uzmanlaşmış öğrenme programlarının hazırlanacağı ve sunulacağı, dünya standartlarındaki sağlık hizmeti kurumlarıyla bir işbirliği ağı da geliştirmeye odaklanmıştır. Bu bağlantılar sağlık uzmanlarının ve Medtronic’in sonuç odaklı öğrenme hedeflerini yakalamasında son derece kritik bir öneme sahiptir.

Söz konusu ağa bu ana kadar dâhil olan kurumlar:

Barselona Kampüsü, Katalonya, İspanya

IRCAD, Strasbourg, Fransa

Sunskill Laboratuvarı, Stellenbosch Üniversitesi, Güney Afrika

Sağlık Hizmetleri Simülasyon Enstitüsü, Dundee Üniversitesi, İskoçya

Medtronic Öğrenme ve İnovasyon kıdemli direktörü Mike Roby “Dünya standartlarındaki sağlık hizmeti kurumlarıyla yaptığımız işbirliği, eğitim ve öğretim programlarını tasarlama ve sunma yöntemlerimizi radikal bir şekilde değiştirmemizi sağlamaktadır. Ortak çalışma ile geliştirdiğimiz bu ağın, hastalar için önemli olan değer ve pozitif etki sonuçlarını daha çok yaratacağına derinden inanıyoruz “ diyor.

Medtronic Impact, Medtronic’in sektörde lider yüz yüze eğitim çalışmalarını tamamlayıcı nitelikteki, bu yeni tasarlanan ve internet üzerinden sunulan eğitim deneyimini geliştirmeye kararlıdır. Bu sayede, sağlık uzmanları kendi bireysel kariyer odaklı öğrenme yollarına kişiselleştirilmiş internet portalları üzerinden erişme imkânı bulacaktır.

Bu platform en yoğun şekilde karma öğrenme deneyimini sunmak için, sanal sınıflar, zenginleştirilmiş gerçeklik ve uzaktan vaka gözlemi gibi yenilikçi teknolojilerle donatılmıştır.

Medtronic Impact, 2017 yılında hayata geçirilecek çok-yıllık bir programdır Daha fazla bilgi için : www.medtronic.eu/IMPACT adresi ziyaret edilebilir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It