9 Kasım 2016

MEDICAL PARK, BAU VE MEDTRONİC’TEN STRATEJİK İŞBİRLİĞİ

1478677860_imza 

Medical Park Hastaneler Grubu, Bahçeşehir Üniversitesi ve Medtronic, beyin, omurga ve ortopedi alanındaki uzmanlıklarını ve deneyimlerini birleştirerek, önemli bir işbirliğine imza attı. Surgical Synergy™ projesi kapsamında Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde kullanımına başlanacak “State-Of-The-Art” teknolojisi sayesinde beyin, omurga ve ortopedi ameliyatlarının planlanmasından sonlandırılmasına kadar geçen tüm süreçler, gerçek zamanlı radyolojik görüntüleme kullanılarak yapılabilecek. Bu teknoloji, ameliyatların kısa sürede tamamlanmasına ve daha başarılı sonuçlar elde etmesine de yardımcı olacak. Ayrıca işbirliği kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Medtronic, eğitim süreçlerine bilimsel katkı sağlamak üzere çalışmalar yapacak.   

Medical Park Hastaneler Grubu, Bahçeşehir Üniversitesi ve Medtronic, Türkiye’de beyin cerrahisi, omurga ve ortopedi alanında tedavi süreçlerine ve bilimsel çalışmalara yön verecek önemli bir işbirliğine imza attı. Surgical Synergy™ projesi kapsamında, Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde kullanılacak “State-Of-The-Art” teknolojisi, beyin, omurga ve ortopedi ameliyatlarının planlanmasından sonlandırılmasına kadar geçen tüm süreçleri, gerçek zamanlı radyolojik görüntülemeye imkan vererek, uzman cerrahi kadronun daha başarılı sonuçlar almasına yardımcı olacak. Bu yeni teknolojiyle aynı zamanda, ameliyat öncesi alınan radyolojik görüntüler sayesinde, ameliyat sırasında kullanılan Nöro navigasyon cihazı ile yapılan kraniyel cerrahisi ameliyatlarında hedef noktaya direkt ulaşılabilecek olması ile hasta yararının daha da yukarı taşınması; ameliyat sürelerinin de kısalması sayesinde hastaların en doğru tedavi ile daha hızlı taburcu olabilmeleri sağlanmış olacak. İşbirliği, bu alandaki eğitim süreçleri ve bilimsel gelişim çalışmalarına da katkı sağlayacak. Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, işbirliği kapsamında, “Mükemmeliyet Merkezi” olarak eğitim süreçlerini bilimsel anlamda en üst düzeyde gerçekleştirebilmek amacıyla Medtronic ile çalışmalar yürütecek. Sağlık sektörünün önde gelen üç kurumu arasında bilgi birikimi ve uzmanlık paylaşımını artırarak, önemli bir sinerji yaratacak projenin, 7 Kasım tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Medical Park Hastaneler Grubu Strateji ve Performans Grup Koordinatörü Dr. Hikmet Çavuş, Medical Park Hastaneler Grubu Tıbbi Hizmetler Direktörü Dr. Şerif Köksal, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç, Medtronic Orta Doğu, Afrika, Orta Asya ve Türkiye Bölge Başkanı ve Yönetici Direktörü Majid Kaddoumi ile Medtronic Türkiye ve Orta Asya Bölge Başkanı Ayhan Öztürk katıldı.

İmza töreninde konuşan Medical Park Hastaneler Grubu Strateji ve Performans Grup Koordinatörü Dr. Hikmet Çavuş şunları söyledi: “Kısa bir süre sonra 29. hastanesini açmaya hazırlanan, hasta sayısı 7 milyonu aşan, ameliyat sayısı 1 milyona ulaşan Medikal Park Hastaneler Grubu olarak, başarı oranımızı sürekli artırmak ve yeni yöntemlerin önünü açmak üzere, cerrahlarımızın uzmanlığını en ileri teknolojilerle destekliyoruz. Bu nedenle tıp alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor; özellikle bir ucu hastanın yüksek menfaatine yönelen; doğru teknolojilere yatırım yapıyoruz. Surgical Synergy™ projesi de bu yaklaşımımızın bir yansıması olarak Bahçeşehir Üniversitesi ve Medtronic ile birlikte hayata geçirildi. Proje kapsamında yatırım yaptığımız ve Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’mizde kullanılacak “State-Of-The-Art” teknolojisi sayesinde, beyin, omurga ve ortopedi cerrahisinde çıtayı daha da yükseltiyoruz. Sağlık sektörünün önde gelen kurumları olarak işbirliğimizin önemli bir sinerji yaratacağına ve bu alandaki çalışmalara yön vereceğine inanıyorum.” Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç da işbirliğiyle ilgili, “Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak amacımız, dünyaya fayda sağlayacak başarılı bilim insanları – hekimler yetiştirmektir. Akademik kadromuzu ve fiziki olanaklarımızı bu çerçevede inşa ettik. Bu vizyonu da sürdürmeye devam ediyoruz. Bir dünya üniversitesi olmanın gereği, öğrenci ve öğretim üyelerine, dünyadaki teknolojik yeniliklerin, yeni bilgilerin dünya ile eş zamanlı olarak aktarılabilmesidir. Bilim ve teknolojinin en iyi şekilde aktarılması ve geliştirilebilmesi için alanında başarılı kurumlarla doğru iş birliklerinin yapılması gerekmektedir. İşte tam olarak Medtronic ile yapılacak olan bu işbirliği öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu bilimle birleştirilmiş teknolojik yenilikleri taşıyan eğitim ayağında yardımcı olacaktır. Bu çalışmalar sonunda ortaya çıkacak olan patent ve proje çalışmaları da ülkemize çok büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.

Medtronic Orta Doğu, Afrika, Orta Asya ve Türkiye Bölge Başkanı ve Yönetici Direktörü Majid Kaddoumi şöyle konuştu: “Medical Park Hastaneler Grubu ile yaptığımız işbirliği Medtronic’in Surgical Synergy™ sunumlarının belirgin bir örneğidir. Cihaz temin işinin ötesine geçerek, cerrahi deneyimin dönüştürülmesine yardımcı olacak, daha iyi hasta sonuçlarına ulaşılmasını ve ekonomik değerin arttırılmasını sağlayacak sağlık hizmetleri sunmaktayız. Bu anlaşma Medtronic Surgical Synergy™ tarafından Türkiye’de yapılan, türünün ilk örneği olan bir taahhüttür. Genel sağlık gereksinimlerine çözümler sağlanması ve dünya genelinde 62 milyondan fazla insanın yaşamını iyileştirilesine yönelik şirket vizyonunun altını çizmektedir. Bu işbirliği Medtronic’in, Medical Park Hastaneler Grubu ile işbirliği içerisinde çalışarak en iyi hasta bakımını sağlamak amacıyla restoratif tedavi olanaklarını ve inovatif becerilerini sergilemesi açısından eşsiz bir fırsat sunmaktadır.”

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It