1 Haziran 2017

Lilly İlaç beşinci kez ETİKA Türkiye Etik Ödülü’nün sahibi oldu

lilly_logo

Türkiye’de etik liderlerin yetiştirilmesine öncülük etmek ve gençlerin etik değerlere sahip çıkmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından düzenlenen ve etik değerlere önem veren şirketlerin gençler adına ödüllendirildiği ETİKA Türkiye Etik Ödülleri bu yıl beşinci kez sahiplerini buldu. EDMER’in 70’e yakın sorudan oluşan kapsamlı anketine katılan ve uluslararası standartlara göre yapılması gerekenlerin yaklaşık %70’ini yerine getiren şirketler, ETİKA 2016 Türkiye Etik Ödülü’nü almaya hak kazandı. Lilly, etik uygulamalarıyla öne çıkan 22 şirket arasına girerek bu ödülü beşinci kez almış oldu.

Lilly İlaç’ın Genel Müdürü Jose Daniel Lucas, şunları söyledi: “140 yılı aşkın bir süredir en önemli mirasımız etik ilkelerimizdir ve hep şunu söyleriz: “Ne yaptığından çok nasıl yaptığın önemlidir”. Etik bir anlayışla, insanı, hastayı odağımıza koyarak ve geliştirerek bunu yapmak, bizim kültürümüzün özüdür. Lilly felsefesinin özündeki temel değerlerimiz olan dürüstlük, mükemmellik ve insana saygı ise iş performansımız kadar çalışanlarımızla aramızdaki bağı da güçlendirmekte ve daha iyi bir yaşam sunma taahhüdümüzü desteklemektedir. Lilly olarak, şirketimizin faaliyetleriyle ilgili herkese; hastalara, sağlık hizmeti sağlayıcılarına, tedarikçilere, iş ortaklarımıza ve içinde bulunduğumuz topluma karşı değerlerimiz ve etik, uyum felsefemiz doğrultusunda hareket ederiz. Etik ilkelerin toplumun her kesiminde benimsenmesi ve uygulanması, etik konusunda farkındalığın artırılması açısından EDMER gibi oluşumlar son derece önemli bir rol üstleniyor. Şirketimizin beşinci kez ETİKA ödülü ile ödüllendirilmesinden büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

Lilly’nin faaliyette bulunduğu tüm ülkelerde son derece etkin bir etik & uyum programı uyguladığını vurgulayan Lilly Etik ve Uyum Direktörü Devrim Dirik, şirket içinde etik ve uyum konusunda çalışanlarla çeşitli faaliyetler yürüttüklerini belirtti. Dirik şunları söyledi: “Şirketimizde farklı departmanları temsil eden Etik ve Uyum elçilerimiz, bir yandan yakın çalışma arkadaşlarının ihtiyaçlarını belirleyip, bunları gelişim önerileri olarak bizlerle paylaşırken bir yandan da ekiplerine, kural ve uygulamaların şirketimize kazandırdıklarını birebir iletişimle aktarma imkanı buluyor. Ayrıca, şirket içinde belli aralıklarla toplantılar düzenleyip, çalışanlarımızın etik ve uyum konusundaki sorularına yanıtlar bulmaya, karşılaştıkları olayları birlikte değerlendirmeye, şirketin vizyonu çerçevesinde çözümler üretmeye çalışıyoruz. Daha ilk günden etik çalışma prensiplerimizin içselleştirilmesi için Lilly’de çalışmaya başlayan arkadaşlarımızı etik ve uyum felsefemizle çalışma koşullarımızı özetleyen pusulamız ‘Kırmızı Kitap’ ile karşılıyoruz. Etik ve uyum konusunda yaptığımız bu çalışmalar neticesinde, ETİKA ödülünü almanın yanı sıra, Etisphere Institute’un Dünya’nın En Etik Şirketleri 2017 ödülünü alan şirketler arasındaki tek ilaç şirketi olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.”

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It