20 Eylül 2018

KABULLER: BİR BEYİN CERRAHININ SINIR TANIMAYAN HİKÂYESİ

1536310698_Kabuller

 

Koç Üniversitesi Yayınları’nın (KÜY) Tıp ve Özyaşamöyküsü kategorilerinde yayımladığı Kabuller: Bir Beyin Cerrahının Sınır Tanımayan Hikâyesi başlıklı kitabı raflardaki yerini aldı. Yaşamını ölüm-kalım aşamasındaki hastaları kurtarmaya adamış bir beyin cerrahı olan Henry Marsh’ın kaleme aldığı kitap, Ferit Burak Aydar tarafından Türkçeye kazandırıldı.

 

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan Kabuller: Bir Beyin Cerrahının Sınır Tanımayan Hikâyesi adlı kitap raflarda yerini aldı. Tıp ve Özyaşamöyküsü kategorilerinde yayımlanan ve Henry Marsh’ın yazdığı kitap, Ferit Burak Aydar tarafından Türkçeye kazandırıldı.

 

Kabuller, yaşamını ölüm-kalım aşamasındaki hastaları kurtarmaya adamış bir beyin cerrahı olan Henry Marsh’ın kırk yıllık meslek yaşamına ilişkin bir muhasebe niteliği taşıyor. Kitap, hayatın bütününe ve ölüme dair zihin açıcı bir yaklaşım sunuyor.

 

Londra’daki hastanede tedavi ettiği hastalarıyla ilişkilerinden, yurtdışında karşılaştığı zorlu koşullarda insanlara yardım eli uzatma çabasından, yaşamını anlamlı kılmak için seçtiği başka uğraşlardan söz eden Marsh, bir cerrah olarak ikilemlerini, zaman zaman da çaresizliğini dürüstçe dile getiriyor. Tıp eğitimi aldığı dönemi, genç bir cerrahken yaşadığı önemli deneyimleri, mesleğinin en güç yönlerini, hastalarının yaşamını uzatmak için ortaya koyduğu çabayı anlatırken değindiği noktalar yaşamın ne kadar değerli olduğunu derinden hissettiriyor.

 

Künye Bilgisi:

Kabuller:

Bir Beyin Cerrahının Sınır Tanımayan Hikâyesi

Yazar: Henry Marsh

Çevirmen: Ferit Burak Aydar

 

Fiyat (KDV Dâhil): 24 TL

ISBN: 978-605-2116-66-1

Barkod: 9786052116661

Ürün Sırası: 176

Ana Kategori: Tıp, Özyaşamöyküsü

Ebat: 16,5 x 24 cm

Sayfa Sayısı: 208

Kapak Türü: Karton Kapak

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It