5 Mart 2019

JOHNSON & JOHNSON DÜNYANIN EN BEĞENİLEN İLAÇ ŞİRKETİ SEÇİLDİ!

credo_wall

 

Johnson & Johnson, Fortune Dergisi’nin ‘2019 Yılı Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ listesinde ilk 20’de yer alarak, global ilaç kategorisindeki liderliğini sürdürdü.

 

Dünyanın prestijli ekonomi dergilerinden Fortune, bu yılın ‘Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ listesini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Fortune, listeyi hazırlarken şirketlerin yönetim kalitesi, yenilikçilik uygulamaları, sosyal sorumluluk aktiviteleri, yetenekleri kendine çekme ve elde tutma gibi kriterleri göz önünde tutarak farklı sektörden yüzlerce yöneticinin oylamalarını dikkate alıyor.

Yenilikçi uygulamaları ve sosyal sorumluluk alanındaki kararlılığı ile adından söz ettiren Johnson & Johnson, başarısından ödün vermeden 17 senedir art arda listede bulunuyor. Şirket, ‘2019 Yılı Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ listesinde bu yıl da ilk 20’de yerini aldı. Ayrıca, arka arkaya altı yıldır ‘Global İlaç’ kategorisinde birinci sırada kalarak liderliğini korudu.

 

Bu başarı, Johnson & Johnson için ayrı bir önem taşıyor çünkü değerlendirme kriterlerinin çoğu, 2018’de 75’inci yıldönümü kutlanan ve şirketin kılavuz metni olan Credo’da yer alan değerlerle örtüşüyor.

 

Yenilikçilik en öncelikli değer  

 

Şirketin yenilikçi fikirlere bağlılığı, şirket dışındaki inovasyonlara verdiği destekte de görülüyor. Johnson & Johnson Innovation – JJDC, Inc., 2018 yılında, yenilikçi sağlık çözümleri üretmek amacıyla 46 farklı girişime 450 milyon doların üzerinde yatırım yaptı.

 

Ayrıca, şirketin sağlık hizmetleri kuluçka ağı olan Johnson & Johnson Innovation, JLABS, sağlık teknolojisi alanında yeni kurulan inovatif şirketlere odaklanmak amacıyla, Haziran ayında JLABS @NYC’yi açarak 12 kuluçka merkezine ulaştı.

 

Çocukların geleceğine yatırım

 

Johnson & Johnson’un Credo’sunun en önemli ilkelerinden biri, dünya için pozitif ve toplumu dönüştürücü bir etki yaratma sorumluluğu. Şirket, geçtiğimiz sene UNICEF’e 10 milyon dolarlık bir yardım yapacağını duyurarak bu alandaki sözünü de tuttu. Tarihinin en büyük bağışını gerçekleştiren Johnson & Johnson, tüm dünyada yenidoğan, çocuk ve anne sağlığı için sağlık çalışanlarına yönelik klinik eğitim ve teknoloji desteğinin finanse edilmesine yardımcı oldu.

 

Liderliğin etkisi ön planda

 

Şirketin yaptığı her işin temelinde, Fortune değerlendirme kriterlerinden de biri olan, istisnai liderliğin de etkisi görünüyor. İstisnai liderliğin bir örneği olarak, Haziran 2018’de, Johnson & Johnson Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Gorsky, ‘Glassdoor Çalışan Ödülleri – En Beğenilen CEO’lar’ listesinde yer aldı.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It