27 Şubat 2019

İKMİB, TÜRK SAĞLIK SEKTÖRÜNÜ KENYA İLE BULUŞTURDU

1551265549_3_Kenya

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)’in 17-21 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlediği Kenya Sektörel Ticaret Heyeti kapsamında Türk ve Kenya’lı iş insanları arasında yaklaşık 230 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. Kenya, Tanzanya, Uganda ve Etiyopya’dan katılan 96 sektör temsilciyle iş bağlantısı sürecini başlatan Türk firmaları, sağlık sektöründe Doğu Afrika’ya yönelik ihracatta önemli bir rekabet üstünlüğü yakalamayı hedefliyor.

 

İKMİB tarafından, 17-21 Şubat 2019 tarihleri arasında ilaç, medikal ve dental sektörlerinde faaliyet gösteren 9 firmadan 12 temsilcinin katılımıyla Kenya Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonu gerçekleştirildi. Türkiye’nin Nairobi Büyükelçisi Ahmet Cemil Miroğlu ve Türkiye’nin Nairobi Ticaret Müşaviri Murat Can Kılınç’ın katıldığı 19 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, Kenya’nın yanı sıra çevre ülkelerden gelen katılımcılarla yaklaşık 230 ikili iş görüşmesi (B2B) gerçekleştirildi. Kenya, Tanzanya, Uganda ve Etiyopya’dan katılan 96 sektör temsilcisiyle iş bağlantısı sürecini başlatan Türk firma yetkilileri, Kenya’ya ihracat için umut verici bağlantılar kurduklarını dile getirdi.

 

Başkent Nairobi’ye gerçekleştirilen Kenya Sektörel Ticaret Heyeti kapsamında Honnes, Asfarma, Berko, Boz Tıbbi, Dekim, Nurteks (Borche), Polifarma, Submed ve Tüm Ekip firmalarının temsilcileri Pharmacy & Poisons Board Kenya ve Kenya Medical Supplies Authority (KEMSA) gibi resmi kurum ziyaretleri yaparak, ihracat için gerekli ruhsatlandırma süreçleriyle alakalı yetkililerden detaylı bilgiler aldı. Program çerçevesinde yapılan pazar araştırmasında, çeşitli firma ve ilaç/medikal depo ziyaretleriyle Kenya sağlık sektörünün üretim süreçleri incelendi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It