16 Eylül 2020

İki önemli tıp kongresi aynı tarihte aynı yerde Antalya’da düzenlenecek

hasta hakları

  1. Uluslararası “Hasta Hakları ve Çalışan Güvenliği Kongresi” ve 14. Uluslararası

Sağlıkta Kalite Akreditasyon ve Hasta Güvenliği Kongresi, yeni tarihinde, yeni normalleşme çerçevesinde Antalya’da düzenlenecek…

11.HHK 2020 - REKLAM SAYFASI

 

13-16 Aralık 2020 tarihleri arasında Antalya’da Dünyada sadece ülkemizde düzenlenen 11. Uluslararası Hasta Hakları ve Çalışan Güvenliği Kongresi, Hasta ve Hasta Yakınları Hakları Araştırma Geliştirme Derneği (HAKSAD) ve Sağlık Akademisyenleri Derneği (SAD) katkılarıyla “Günümüzde Hasta Hakları, Çalışan Güvenliği ve Etkin İletişim Yolları” ana temasıyla düzenlenecek.

Hasta hakları ve Çalışan Güvenliğinin bir arada tartışılacağı, daha iyi bir sağlık ortamı için hasta ve sağlık hizmetlerinde çalışan personelin Güvenliği noktasında birlikte ortak değerlendirilerek sahip çıkılması gereken önemli iki kavram ve Pandemi sürecindeki tecrübeler;

“Günümüzde Hasta Hakları, Çalışan Güvenliği ve Etkin İletişim Yolları” Ana Temasıyla geniş bir yelpazede Dünyadan ve Türkiye’ den önemli Bilim İnsanlarının katılımıyla ele alınacak.

COVID-19 Kapsamında Güvenli Turizm Sertifikası almış olan Sherwood Kemer Otel toplantı salonlarında kişiler arası mesafe, ateş ölçüm, salon yerleşimi, oturma düzeneği, sterilizasyon, temassız kayıt işlemleri ve diğer tüm hazırlıklar yapılmıştır.

Kongre süresince; sunum, çalıştay, workshoplar, online yabancı konuklarımızın katılımları, akademik kurslar, sözlü ve poster bildirileri sayesinde katılımcılar, kullanıcı, hizmet sunucu ve hizmetleri finanse eden organizasyonların işbirliği ile;

*Hasta İle Etkili İletişim Kurma Teknikleri, *Hasta Bilinçlendirilmesi, *Hasta Eğitiminin Hasta Hakları Konusunda Hastaları Bilinçlendirmedeki Önemi, *Sağlık Okuryazarlığı ve Hasta Hakları, *Çalışan Sağlığı, *Sağlık Kuruluşlarında Sağlık Çalışanları Riskleri, *Mobbing, Sağlık Çalışanına Şiddet, *Çalışan Güvenliği, *Hasta Hakları ve Sağlık Çalışanı Sorumluluğu-Hukuksal Boyutu, *Hekim ve Diğer Sağlık Personelinin Hakları, *Tıbbi Hatalar, *Malpraktis ve Hekim ve Kurumsal Sorumluluk, *Aydınlatılmış Onam, *Hukuki ve Bilimsel Önemi, *Sağlık Bakımının Gizliliği ve Mahremiyeti,* Özel Hasta Grupları ve Hasta Hakları gibi bir çok konu başlıklarında çalışmalarını değerli katılımcılarla paylaşacak.

Detay Bilgi ve Kayıt için : www.hastahaklarikongresi.org

 14.QPS2020 - REKLAM SAYFASI

  1. Uluslararası Sağlıkta Kalite Akreditasyon ve Hasta Güvenliği Kongresi

13-16 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenecek ve geleneksel hale gelmiş olan; 14. Uluslararası Sağlıkta Kalite Akreditasyon ve Hasta Güvenliği Kongresi, bu yıl Pembroke, Kuzey Carolina Üniversitesi ve SAD – Sağlık Akademisyenleri Derneği katkılarıyla, “Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Hasta Güvenliğinin Sürdürülebilirliği ve İyileştirilmesi için Klinik Kalite, Ölçme Yöntemleri ve Dijital Uygulamalarda Yenilikler” Ana temasıyla düzenlenecek.

COVID-19 Kapsamında Güvenli Turizm Sertifikası almış olan Sherwood Kemer Otel toplantı salonlarında kişiler arası mesafe, ateş ölçüm, salon yerleşimi, oturma düzeneği, sterilizasyon, temassız kayıt işlemleri ve diğer tüm hazırlıklar yapılmıştır.

Kongre süresince; sunum, çalıştay, workshoplar, online yabancı konuklarımızın katılımları, sözlü ve poster bildirileri sayesinde katılımcılar, kullanıcı, hizmet sunucu ve hizmetleri finanse eden organizasyonların işbirliği ile geleneksel yaklaşımların dışına çıkan yeni sistem ve fikirleri tanıma imkânı bulacaklar.

Detay ve Kayıt için : www.qps-antalya.com

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It