25 Mayıs 2015

“Hedefimiz; medikal oksijen üretim sisteminin yaygın kullanılmasını sağlamak”

ATA OZCAN 2Özcan Kardeşler Tıp Cihazları San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Ata Özcan, Türkiye’de ve dünyada birçok hastanenin tercih ettiği medikal oksijen üretim sistemi ile ilgili sorularımızı cevaplandırdı:

Özcan Kardeşler Tıp Cihazları San. ve Tic. Ltd. şirketi ne zaman kuruldu faaliyet alanından biraz bahseder misiniz?

Şirketler grubumuz, 1969 yılından beri Medikal alanda faaliyet göstermektedir. Öncelikle laboratuvar cihazları ile yoğun bakım cihazları başta olmak üzere birçok alanda hizmet vermiş olup, 2003 senesinde Özcan Kardeşler Tıp Cihazları Sanayi ve Ticaret Limited şirketi olarak, medikal oksijen üretim sisteminin üretimine ağırlık vermeye başlamıştır. 2013 yılının başlarına doğru da bu alanda tartışmasız bir lider olarak piyasada faaliyetlerini sürdürmektedir. ATAON Marka Medikal Oksijen Üretim Sistemimizin piyasada lider olmasındaki en büyük neden, ATAON Marka ISO 10083 standartlarına uygun Medikal Oksijen Üretim Sisteminizin kalitesinin yanı sıra, satışından sonra da firmamızın sunduğu satış sonrası servis-bakım hizmetlerinin kalitesidir. Servis hizmetimiz, 1969 yılından beri süregelen bir teknik servis hizmet ağına sahip olup, bu hizmette müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak firmamızın ilkesidir. Şirketimizin hedefi; üretimini yaptığımız medikal oksijen üretim sisteminin bütün dünyada yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır.

Ataon marka medikal oksijen üretim sistemi üretiminde lider bir firma haline geldiniz. Bunu neye borçlusunuz?

Ürünün kalitesine, Ürün konumlandırmamıza, Rekabet avantajlarımıza, Ürün ve pazar rekabet yönetimimize, 7/24 servis anlayışımıza, Satış sonrası Ürün takibine, Ürün satış ve satış sonrası uygun fiyat politikamıza ve Müşteri Memnuniyet takibimize borçluyuz.

Medikal oksijen üretim sistemini kullanan bir hastanenin yıllık kârı nedir?

Hastanenin büyüklüğüne göre yılda 50.000 TL – 500.000 TL arasında değişmektedir.

Oksijen üretim sisteminiz dışında başka ürünleriniz var mı?

2015 yılı TÜBİTAK projemiz olan medikal hava üretim sistemleri imalatı da yapmaktayız.

Hastanenin oksijen kapasitesi artarsa hastanedeki cihazlarınızda bir değişiklik yapıyor musunuz? İlave ünite mi monte ediyorsunuz?

Hastane büyüdükçe eski kullandığı sistemin yanına ihtiyaç olan kapasite kadar ikinci bir sistem ekleyerek hastanenin artan kapasitesini en uygun şartlarda arttırıyoruz. Bu sistemi Türkiye’de ve dünyada yapabilen ve uygulayan tek üreticiyiz.

Türkiye’de oksijen üretim sistemi kurduğunuz hastaneler hangileri?

Şu anda Üniversiteler, Devlet hastaneleri, Özel hastaneler başta olmak üzere 200’e yakın hastane referansımız mevcuttur.

Teknik Servis hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Teknik servisimiz 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Orijinal parça ve malzeme kullanarak tüm sistemlerimiz uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Fatih Medikal Park Hastanesi sistemimizi 10 yıla yakın bir zamandır kullanmaktadır.

Hangi ülkelere ihracat yapıyorsunuz?

Çok sayıda ülkeye ihracat yapmaktayız. Amerika, Romanya, Gürcistan, İran, Irak, Suriye, Kıbrıs, Libya, Sudan, Somali, ihracat yaptığımız ülkelerden bazılarıdır. İhracatımız her geçen yıl artmaktadır.

Türkiye’deki hastanelere nasıl ulaşıyorsunuz?

Yerinde oksijen üretim sistemleri satışı teknik yeterlilik gerektirdiği için genelde satışlarımızı kendi merkezimizdeki satış ekibimiz ile gerçekleştiriyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It