30 Kasım 2017

Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi’nde yarının tıbbı konuşuldu

health 1

Health 4.0 Sağlıkta Yenilikler Kongresi 24-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Hilton Bosphorus İstanbul otelinde hekimler ve sağlık sektöründe hizmet veren farklı meslek gruplarının katılımı ile gerçekleşti.

“Yarının Tıbbına, Bugünden…” sloganıyla yola çıkan ve birçok farklı branştan hekimleri bir araya getirme başarısıyla öne çıkan kongrede 34 konferans 15 panel ve 2 çalıştayda 71 bilim insanı ve sektör profesyoneli konuşmacı olarak ağırlandı.

Programı ve Kapsamı ile Türkiye’de bir ilk Gerçekleşti

Okan Üniversitesi’nin bilimsel desteği ve Doktorclub’ın katkılarıyla, Dünyadaki Health 4.0 gelişmelerinin tartışıldığı kongrenin programı yenilikçi sağlık trendleri ve bilimsel ve teknolojik gelişmeler içermesinden dolayı ilgi çekiciydi. Tıpta ve sağlık endüstrisinde son bilimsel ve teknolojik gelişmelerin katılımcılara aktarılması yanında farklı alanlardan bilim adamlarını, teknokratları, bürokratları ve yatırımcıları bir araya getiren kongre bu açıdan da ülkemizde bir ilk olmuştur. Ayrıca kongrede dikkat çeken noktalardan biri de geleceğin hekimlerinin ve bilim insanlarının yetişmesine katkı vermek amacıyla, asistan ve öğrencilerin kongre katılımlarının sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde pozitif ayrımcılık yaparak desteklenmesi oldu.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It