28 Haziran 2018

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde personel eksikliği

65537661314_57251703739 

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde personel yetersizliğinden dolayı ameliyat sonrası taburcu olan hastalar kendi imkânlarıyla bina dışına çıkıyorlar.

Hastane personeli tarafından tekerlekli hasta sandalyeleriyle hastane dışına çıkarılması gereken hastalara, “Yeterli personelimiz bulunmamaktadır. Hastanızı siz kendiniz hastane çıkışına kadar götürmelisiniz” deniliyor.

 

Harran Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde kalp ameliyatı olan ve 28 Haziran Perşembe günü saat 10.30’da taburcu olan bir hasta, ilgili bölümün bu işe ayrılan personeli olmadığı için yürüyerek binadan ayrılmak zorunda kaldı. Kardiyoloji bölümü ile dış kapının çok uzak olduğunu söyleyen hasta, “Burası bir üniversite hastanesi. Hastalar kendi imkânlarıyla dış kapıya kadar gitmemeli. Kalp gibi önemli bir ameliyat olan bizlere yapılan bu uygulamaya bir anlam veremedim. Yönetimin bu konuyu dikkate alması gerekiyor. Sonuçta ilgili bölüme bu işler için 1 personel verilebilir. Veya orada başka işlerle uğraşan bir personele bu iş verilebilir. Personelimiz yok sözü bir gerekçe değil. Ameliyatımız ile iyi ilgilendiler sağolsunlar. Ama taburcu olurken dış kapıya kadar yürüyerek gitmek zorunda bırakılmamalı hastalar. Yönetim bu eksiklikleri tespit ederek bunların giderilmesine yönelik projeler geliştirmeli” dedi.

 

Kardiyoloji Bölüm yetkilileri de; personel eksikliğini doğrulayarak, “Bölümümüzde 1 adet tekerlekli sandalye bulunmakta. Hasta yakını varsa kimliğini vererek bu sandalyeyi alıp hastayı kapıya kadar götürebilir. Sonrasında arabayı getirerek kimliğini alabilir. Biz de istemeyiz böyle olsun ama gerçekten personel eksiğimiz var” dediler.

Bu işi gerçekleştirecek bir hasta yakını yok ise, hastalar yürüyerek hastaneden ayrılmak zorunda kalıyorlar. Hiçbir şekilde hastaya taburcu edilirken tekerlekli sandalye kullanımında bir personel yardımında bulunulmuyor.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It