20 Ocak 2017

Siemens Healthineers, RSNA toplantısında yeni görüntüleme teknolojilerini tanıttı

Messestand von Siemens Healthineers auf dem RSNA 2016 in Chicago, USA / Booth of Siemens Healthineers at the RSNA 2016 in Chicago, USA

 

ABD’nin Chicago şehrinde gerçekleştirilen Radiological Society of North America (RSNA) Toplantısı’na, Siemens AG’nin ayrı bir operasyon olarak yönetilen sağlık şirketi, yeni markasıyla ilk kez katıldı: Siemens Healthineers. Şirketin öncü ruhunu ve sağlık sektöründeki mühendislik uzmanlığını vurguluyan Siemens Healthineers, dünyanın her yerindeki sağlık kuruluşlarının, mevcut zorluklarla başa çıkabilmelerini ve mükemmelliğe ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyor. Verimliliği artırmak ve maliyetleri düşürmek üzere özel olarak tasarlanmış ürünler ve çözümlerle Siemens Healthineers, “Engineering Success. Pioneering Healthcare. Together.” sloganını benimsiyor ve müşterileriyle birlikte sağlık alanında yeni trendleri belirliyor.

Servisten çok daha fazlası Somatom go.

Radyoloji alanında çalışan tüm ana müşteri gruplarının ifade ettiği temel ihtiyaçlardan yola çıkan Siemens Healthineers, bilgisayarlı tomografi (BT) için yepyeni bir platform geliştirdi. Bu platform, kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına yanıt veriyor ve bu süreçte de rekabet güçlerini artırıyor. Somatom go.Now ve Somatom go.Up tarayıcılarından oluşan Somatom go. platformu, kullanıcıların mükemmel klinik sonuçlar elde etmelerine yardımcı olan otomatik ve standartlaştırılmış iş akışları sunuyor. Ayrıca, uzun süreli (yıllarla ifade edilen) servis paketleri ve bunun sağladığı yüksek finansal güvenilirlik, kullanıcıların işletmelerini başarılı bir şekilde yönetmelerini sağlıyor. Yenilikçi kullanım konsepti, daha kapsamlı hasta bakımını kolaylaştırıyor ve sağlık kuruluşlarına ilk defa olarak çok uygun maliyetli bir tek ünite konsepti kullanma seçeneğini sunuyor. Siemens Healthineers, Somatom go. Platformu üzerinde iki farklı tarayıcı varyantı sunuyor: 32 kesitli Somatom go.Now, özellikle yeni bir BT bölümü kurmak isteyen sağlık kuruluşları için uygun. Somatom go.Up ise 64 kesitli daha geniş bir dedektörle donatılmış bulunuyor. Daha hızlı tarama sağlayan bu çözüm, örneğin kanser tanısı gibi işlemler için akciğer görüntülemesi açısından özellikle önemli. Bu nedenle bu model, zaten başarılı olan portföylerini daha da genişletmek isteyen radyologlar için uygun. Somatom go.Now ve Somatom go.Up, 2017’nin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Uygun maliyetli teknolojilerle finansal güvenilirlik Magnetom Sempra

Düşük işletme maliyetleri, yenilikçi teknolojileri ve entegre Siemens Healthineers servis konsepti sayesinde, 1.5 Tesla Magnetom Sempra MRG cihazı, orta ve küçük ölçekli hastanelerin yanı sıra radyolojik muayenehanelerin ve grupların da endüstrideki büyüyen maliyet baskısına rağmen kârlı bir şekilde çalışmalarını sağlayacak. Buna ek olarak, standartlaştırılmış iş akışları da kurumların tutarlı ve kullanıcıdan bağımsız kalite elde etmelerine yardımcı olacak. Siemens Healthineers Manyetik Rezonans Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Christoph Zindel şunları ifade ediyor: “Magnetom Sempra ile müşterilerimizin, standartlaştırılmış sağlık hizmetine yönelik trendleri yakalamalarına ve daha uygun sahip olma maliyetiyle daha iyi sonuçlar almalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

MRG’de devrim niteliğinde teknoloji – Compressed Sensing

2016 RSNA’da Siemens Healthineers, manyetik rezonans görüntülemedeki (MRG) önemli sınırlamalardan birini aşan, devrim niteliğinde bir teknolojiyi de sergiledi. Compressed Sensing özelliği sayesinde, MR taramaları artık eskisinden çok daha kısa sürede tamamlanabiliyor. Ortalama bir MR 6 dakika sürerken, Compressed Sensing özelliğine sahip bir Cardiac Cine görüntülemesi, sadece 25 saniyede bitiyor. Çekim sırasında toplanan veri miktarını büyük ölçüde düşüren inovatif algoritma, görüntü almayı da hızlandırıyor. MR cihazından daha çok sayıda hasta yararlanabiliyor ve yeni hasta grupları tedavi edilebiliyor. Bu yenilik sayesinde Siemens Healthineers, sağlık kuruluşlarına, artan finansal baskılara rağmen rekabet gücü ve ekonomik katkı sağlıyor. Compressed Sensing’de kullanılan algoritma, Siemens uzmanları tarafından geliştirildi ve International Society for Magnetic Resonance in Medicine tarafından 2014’te düzenlenen Dinamik Görüntüleme Yarışması’nda övgüyle karşılandı. Siemens Healthineers, araştırma ortaklarıyla birlikte algoritmayı daha da geliştirdi ve bunu bir fikirden ürüne dönüştürdü. Dünyanın her yerinde, bazı Siemens Healthineers müşterileri birkaç yıldır araştırma amaçlı olan ve geliştirilme süreci devam eden bir görüntüleme paketini kullanıyor. Bu süreçte, Compressed Sensing teknolojisi çok sayıda klinik ortamda denendi, test edildi ve birçok araştırma da yöntemin avantajlarını ortaya koydu.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It