10 Mart 2020

Endoskopide çözüm ortağıyız

alper 1

TEM Teknik Elektronik Medikal San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Alper Eryaşar endoskopi alanındaki cihazlarıyla sağlık sektörüne hizmet sunduklarını söyledi.

 

Endoskopide sağlık sektörünün çözüm ortağı olan TEM Teknik Elektronik Medikal San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Alper Eryaşar ile endoskopi alanındaki faaliyetlerini konuştuk.

Firmanız ne zaman kuruldu? Biraz anlatır mısınız?

TEM Teknik Elektronik Medikal San. ve Tic. Ltd. Şti. yaklaşık elli yıllık bir birikim ile medikal sektörün duayenlerinden Enver Eryaşar önderliğinde 1996 yılında kuruldu. Daha sonra 2005 yılında kardeşim Eralp Eryaşar da ekibe katıldı. Medikal Teknoloji ürünlerindeki gelişmeleri dünya ile aynı anda ülkemizde yakından takip eden firmamız, hizmet verdiği tüm müşterilerinin gereksinimlerini dikkatle ele alır ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi yaklaşımıyla hareket eder. Bunun gereği olarak önceliğimiz kaliteyi uygun koşullarda müşterilerimize sunmaktır. Kalite bizim için müşterilerimizin beklentileridir. Bu beklentilerin her zaman karşılanması ise temel misyonumuzdur. Firmamız endoskopi ve bileşenleri alanında en köklü, bilgi birikimli ve yurt geneline yaygın teknik servis hizmeti verebilen sayılı firmalardan birisidir. Kullanıcıların ihtiyaçlarını efektif şekilde karşılayacak çözümleri uygun fiyata sunabilmek, satış öncesi ve satış sonrası servis hizmetlerinde çeşitliliği sağlamak, pazara maliyet azaltıcı ve verimliliği arttırıcı ürün ve projeleri sunmak, dünya pazarında modern ve teknolojik medikal gelişmeleri takip ederek, ülkemize kaliteli medikal ürünlerinin tedariğini sağlamak ise başlıca vizyonumuzdur.

alper 2

Mümessilliklerinizden bahseder misiniz?

Alanında lider markalardan oluşan 5 mümessilliğimiz bulunmaktadır. Bunlar; Ackermann Instrumente GmbH. – Endoskopi Sistemleri (Almanya), E.M.S. Electro Medical Systems – Taş Kırma Sistemleri (İsviçre), Hyper Photonics s.r.l. – Lazer Cihazları (İtalya), WiScope (OTU) Medical – Tek Kullanımlık Dijital Flexible URS (ABD) ve Fengh Medical – Disposable Endoskopik Stapler/Kartuşları, Trokarlar ve El Aletleri (Çin)’dir. Bu mümessilliklerimizin, Üroloji, Genel Cerrahi, KBB, Kadın Doğum ve Ortopedi alanlarında cihazları vardır. 24 yıldır endoskopi çalışan firmamız, Ackermann’ın ürünlerini de bünyemize yakın zamanda katarak bu alanında daha da kuvvetli hale gelmiştir. Aynı zamanda Fengh firmasının akciğer ve mide cerrahisinde kullanılan staplerlerini de ürün grubumuza kattık. Endoskopik sarf işine de girdik. Harmonik damar kapatma sistemleri de çok yakında şirketimiz ürün portföyüne dahil olacaktır.

Endoskopi alanında branşlaşmış bir firmasınız…

Evet dediğiniz gibi endoskopi alanında Türkiye’nin önemli firmalarından birisiyiz. Doktorlarımızın, hastanelerin endoskopide çözüm ortağıyız. Endoskopi cihazları görüntüleme ve alet kısmından oluşmaktadır. Her iki ürün grubu da bünyemizde bulunmaktadır. Rijit endoskopi alanında önemli hizmetler veriyoruz. E.M.S. firmasının yeni ürünü taş kırma sistemi Trilogy’i de Türk tıbbının hizmetine sunduk. Bu cihaz hem ultrasonik hem pnömatik sistemler ile çalışıyor. Bu cihaz taş kırmada yeni standartlar getirdi diyebiliriz. Taş kırmada tüm sistemlere sahibiz. Üroloji konusunda etkin bir firmayız.

Teknik servis hizmetleriniz ve bayileriniz ile ilgili biraz bilgi verebilir misiniz?

Türkiye genelinde 50’nin üzerinde bayimiz bulunmaktadır. Ankara ve İzmir’de ofislerimiz var. Türkiye genelindeki kamu, özel ve üniversite hastanelerinde cihazlarımız kullanılmaktadır. Endoskopi alanında çok güçlü bir teknik servise sahibiz. Distribütörlüklerimiz dışındaki markalara da teknik servis hizmeti sunmaktayız. TSE Hizmet Yeterlilik ve ISO Kalite Güvence Belgelerimiz var. Kongrelere ağırlıklı olarak katılarak ürünlerimizi doktorlara tanıtıyoruz.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It