17 Kasım 2016

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Açıldı

1479372565_g__rsel2

Türkiye’deki pek çok üniversite hastanesine ürün ve çözümleriyle hizmet veren Siemens Healthineers, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ni de en gelişmiş sağlık teknolojileriyle donattı. Hastanenin açılışı, 15 Kasım’da KKTC’nin üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun da katıldığı törenle yapıldı. Siemens Healthineers’ın önemli katkılarda bulunduğu hastane, KKTC’nin en büyük ikinci hastanesi olarak dikkat çekiyor.

Görüntüleme teknolojilerinden laboratuvar diagnostiğine ve otomasyon sistemlerine kadar pek çok alanda sağlık kuruluşlarına ürün, çözüm ve teknolojiler sunan Siemens Healthineers Türkiye, özel sektör ve devlet hastanelerinin yanı sıra üniversite hastanelerine de hizmet veriyor. Siemens Healthineers’ın üniversite hastanelerine yönelik en yeni ve kapsamlı projelerinden biri de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirildi. MR, bilgisayarlı tomografi, ultrason, X-ray cihazları, anjiyografi cihazları gibi çok geniş kapsamda ürün sağlanan hastanenin açılışı                         15 Kasım’da, KKTC 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, çeşitli bakanlar, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörleri Dr. Suat Günsel ve Cemre Günsel Haskasap, akademik kadrolar ve Siemens Healthineers Türkiye ekibinin katılımıyla yapıldı.

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nail Bulakbaşı açılış töreninde yaptığı konuşmada, KKTC’ye böylesine donanımlı bir hastane kazandıran Kurucu Rektörler Dr. Suat Günsel ve Cemre Günsel Haskasap’a teşekkürlerini iletti.

Prof. Dr. Bulakbaşı, hastane hakkında şunları ifade etti: “Hastanemiz, bir yıldan kısa bir süre içinde, fakülte ile entegre olacak şekilde, 15 bin m2’lik alan üzerinde açıldı. Toplam 150 yatak kapasiteli ve yüksek teknolojik donanımı ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden sonra adadaki ikinci en büyük ve donanımlı hastaneyi kurduk. Bu süreçte, bize büyük katkı sağlayan yapı ve teknolojik çözüm ortaklarımıza çok teşekkür ederiz.”

Prof. Dr. Bulakbaşı, hastanenin en son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmasını sağlayan Siemens Healthineers Türkiye’nin sunduğu çözümlerin üstün niteliklerini de vurgulayarak, “Hasta ve çalışan sağlığı ile güvenliğini en üst seviyeye çıkaran, toplum sağlığına katkı sağlayan, düşük doz kullanımına imkan sağlayan Siemens Healthineers Türkiye’ye teşekkür ederiz,” dedi. Siemens Healthineers Türkiye ile Ar-Ge kapsamında akademik işbirliği yapmak üzere hazırlıkların sürdüğünü de belirten Prof. Dr. Bulakbaşı, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin KKTC’de pek çok ilke imza atacağını vurguladı.

Siemens Healthineers Türkiye’nin gururu

Açılış töreninde Siemens Healthineers Türkiye Genel Müdürü Şevket On, Görüntüleme Ülke Lideri Enis Sonemel, Kurumsal İletişim Müdürü Müge Yılmaz, Satış Yöneticisi Yılmaz Korkmaz, Proje Müdürü Suat Akyol ve Ali Emre Pekmez’den oluşan bir kadro da hazır bulundu. Kurdeleyi kesen isimlerden biri olan Siemens Healthineers Türkiye Genel Müdürü Şevket On, böylesine kapsamlı bir projeye katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını ifade etti: “Bu projeyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yepyeni sağlık teknolojilerine kavuştu. Siemens Healthineers olarak ileri teknolojili görüntüleme cihazlarımızı KKTC halkının hizmetine sunmaktan onur duyuyoruz.”

Proje kapsamındaki ürün ve çözümler

Siemens Healthineers tarafından Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne temin edilen ürünler bilgisayarlı tomografi, MR, anjiyografi, X-ray, ultrason ve özel cihaz yazılımlarını kapsıyor. Siemens Healthineers imzalı bilgisayarlı tomografi cihazı Somatom Definition Flash, benzersiz Dual Source teknolojisini kullanarak düşük radyasyon dozuyla yüksek hızda çekim imkanı sağlıyor. Somatom Definition Flash ile tek kalp atımı süresinde çekim yapmak mümkün oluyor. Böylece optimum görüntü kalitesi elde ediliyor.

MR’da ise Magnetom Aera 1.5T ve Magnetom Skyra 3T çözümleri Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hizmetine sunuldu. Magnetom Aera 1.5T hasta konforunu artırırken tarama başına maliyetleri de düşürüyor. Magnetom Skyra 3T MR cihazı da güvenilir görüntü kalitesi sunmanın yanı sıra verimliliği yüzde 50’ye varan oranda artırıyor. Siemens Healthineers’ın MR için sunduğu Quite Suite çözümü de gürültü düzeyini düşürerek hastaların daha rahat etmesini sağlıyor.

Anjiyografide de Siemens Healthineers’ın Artis Zee Biplane çözümü sunuldu. Artis Zee Biplane, görüntü kalitesi ve kullanım kolaylıkları sebebiyle tercih ediliyor.

 

Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, X-ray çözümlerinde de mamografiden floroskopiye kadar tüm ihtiyaçlarını Siemens Healthineers portföyünden karşıladı. Proje kapsamında Multix Fusion dijital X-ray, Mobilett Mira Max mobil X-ray, MAMMOMAT Inspiration dijital mamografi, Luminos Fusion ikisi bir arada radyografi ve floroskopi sistemi, cerrahi görüntüleme odaklı Cios Select mobil C-kol çözümleri kullanıldı.

Hastanenin tercih ettiği ultrason cihazları da Siemens Healthineers ACUSON serisinin 5 farklı modelini (S3000, S2000, S1000, NX3, SC200) içeriyor.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It