25 Aralık 2018

Doktorclub Awards 2018 Yılın Medikal Endüstri dalındaki sosyal sorumluluk projesi ödülü GE Sağlık’a verildi

Du9zUfEX4AAIN3B

 

Doktorclub Awards 2018 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri, bu yıl ikinci kez tarihinde gerçekleştirilen görkemli törenle sahiplerini buldu.

Doktorclub (www.doktorclub.com) tarafından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi bilimsel işbirliği ile düzenlenen Doktorclub Awards 2018 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri töreni, 21 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda; 1.000’e yakın hekim, akademisyen ve sağlık profesyonelinin katılımı ile gerçekleşti.

 

Gecede; Yılın Medikal Endüstri Ödülü – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü GE Sağlık’a verildi. Ödülü GE Sağlık Genel Müdürü Yelda Ulu Colin, Doktorclub Awards Bilimsel Jüri Başkanı ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Baskan’ın elinden aldı.

 

Doktorclub Awards Sektörel Jüri Başkanı ve Doktorclub CEO’su Gökçe Yaraşan yaptığı konuşmasında, “Doktorclub Awards 2018’e birbirinden değerli başvurular gerçekleştiren 142 kişi ve kuruma, bizlere bilimsel destek sağlayan İstanbul Universitesi Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesine, değerli jüri üyelerimize, oylamaya katılan Doktorclub üyesi hekimlere, bu geceyi gerçeklestirmemize destek veren değerli sponsorlarımıza ve ödül törenimizde bizlerle birlikte olan siz değerli misafirlerimize Doktorclub adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Doktorclub Awards Bilimsel Jüri Başkanı ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Baskan da yaptığı açılış konuşmasında “2015 yılında Nobel Kimya Ödülünü alan Prof. Dr. Aziz Sancar, 2016 yılında Rahmi Koç Bilim Ödülünü kazanan Prof. Dr. Kamil Uğurbil ve bu yıl aynı ödülü kazanan Almanya’dan Prof. Dr. Metin Sitti gibi değerli bilim insanlarımızın içinde bulundukları çalışma koşullarına sahip olmasalar da, ülkemizdeki bilim insanları da övgüye ve değerlendirmeye layık araştırmaları ortaya koymaktadırlar.

İşte bu örnek çalışmaların değerlendirmeleri ve toplumumuzla paylaşılması amacı ile, yaklaşık 17.000 doktor üyesi bulunan Doktorclub tarafından ilki geçen sene düzenlenen “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” yarışmasının ikincisinin finalinde sizlerle birlikteyiz. Bu seneki ödüllerimizde 17 kategoride birbirinden değerli 142 başvuruyu değerlendiren jürimiz ön eleme ile finalistleri belirledi. Doktorclub üyesi hekimler de, finalistler arasından kategori birincilerini belirledi” dedi.

 

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Bayraktar ise yaptığı açılış konuşmasında, “Türkiye’de bilimin beşiği olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk üniversitesi, sağlık bilimlerinde, tıp eğitimi yolculuğunun merkezi konumunda olan Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’den başlayarak nihayet günümüzde İstanbul Tıp Fakültesi ile devam eden tıp eğitiminin öncü kurumu olan İstanbul Üniversitesi’nin ev sahipliğindeki ödül töreninde bu önemli salonda sizleri misafir etmekten dolayı çok mutluyuz, onurluyuz.

Sağlık çalışanlarına karşı son dönemde uygunsuz, olumsuz bir takım tavırlar, sağlıkta yaşanan bir takım sıkıntıların olumsuz olarak yansımalarıyla sağlık sektöründe üzüntü, sıkıntı, problem yaşadığımız bu dönemde güzel haberleri paylaşabileceğimiz, yaptığımız güzel şeyleri topluma duyurabileceğimiz, birlikte iyi işler üreten arkadaşlarımızı takdir edip onları ödüllendirebileceğimiz bu organizasyonda sizlerle birlikte olmak bizim için çok mutluluk verici ve gurur vericidir. Bu yarışmaya katılan, finale kalan ve ödül bekleyen tüm finalistleri bu vesileyle bir kez daha alkışlıyoruz. Kazananları biz de tebrik ediyor, yürekten kutluyoruz” dedi.

 

DOKTORCLUB AWARDS 2018 KAZANANLARI

  • Yaşam Boyu Onur Ödülü: Prof. Dr. Münci Kalayoğlu
 • Yılın Yenilikçi Temel Bilimler Doktoru: Prof. Dr. Ranan Gülhan Aktaş

 

  • Yılın Yenilikçi Dahili Bilimler Doktoru: Uz. Dr. Nevit Dilmen
  • Yılın Yenilikçi Cerrahi Bilimler Doktoru: Uz. Dr. Selim Safalı
  • Yılın Yenilikçi Diş Hekimi: Dr.Öğr. Üyesi Zeynep Burçin Gönen
 • Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi-Prof.Dr. Sinan Çavun

 

  • Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Abdi İbrahim İlaç
 • Yılın Medikal Endüstri Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: Koç Üniversitesi İstanbul Heart Ekibi

 

  • Yılın Medikal Endüstri Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: GE Sağlık
  • Yılın Biyoteknoloji ve Genom Teknolojisi Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: VSY Biotechnology
 • Yılın Sağlık Profesyoneli Ödülleri – Yılın Yenilikçi Sağlık Profesyoneli: Dr.Öğr. Üyesi Leyla Türker Şener

 

  • Yılın Sağlık Girişimi Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: MHAS Bilişim
 • Yılın Sağlık Bilgi Sistemleri Ödülleri – Yılın Yenilikçi Ürünü / Uygulaması: WisdomEra
 • Yılın Kamu Hastaneleri ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Yenilikçi Uygulaması: Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü
 • Yılın Kamu Hastaneleri ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Ağrı Devlet Hastanesi
 • Yılın Özel Hastaneler ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Yenilikçi Uygulaması: Özel Medline Adana Hastanesi
 • Yılın Özel Hastaneler ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Yılın Sivil Toplum Kuruluşları Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Kansersiz Yaşam Derneği
 • Doktorclub Awards 2018 – Jüri Özel Ödülü: Prof. Dr. Ali Ünal

 

 • Doktorclub Awards 2018 ödül töreni sonunda ayrıca bilime katkıları dolayısı ile İstanbul Üniversitesi ve Okan Üniversitesi’ne Bilim Özel Ödülü verildi.

Doktorclub Hakkında

Doktorclub 17.000’e yaklaşan üye hekim sayısı ile ülkemizde gerçekleşen sağlıkta dijital dönüşümün öncü kurumlarından biri olmayı başarmış yerli bir teknoloji şirketidir. Doktorclub, Hekimler için dijital dönüşümü sağlamak; dünyadaki en güncel mesleki bilgileri, sağlıkta gelişen teknolojileri, meslektaşlarını ve sektör paydaşlarını dijital kanallar üzerinden hızlı ve kolay erişilebilir kılar. www.doktorclub.com adresinden web üzerinden ve Apple Store ve Google Play mağazalarından indirilebilen uygulamalara sahiptir.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It