16 Ocak 2018

Boehringer Ingelheim’den bilim insanlarına büyük destek!

boehrınger

 

Boehringer Ingelheim, dünya çapındaki bilim insanlarına klinik-dışı incelemeler için seçilmiş klinik-öncesi moleküllere ücretsiz ve açık erişim sunan yeni bir platform olan opnME.com’un kullanıma açıldığını açıkladı. opnME.com aracılığıyla, biyomedikal araştırmalardaki en önemli hedeflerden bazılarına yönelik moleküller paylaşılıyor, böylece hem daha fazla bağımsız ve ortak çalışmaya dayalı keşifler yapılmasına hem de hastalar için yeni tedavi yaklaşımlarının tespit edilmesine fırsat yaratılıyor.

Boehringer Ingelheim’da Keşifsel Araştırmalar’dan sorumlu Kıdemli Şirket Başkan Yardımcısı olan Clive R. Wood, PhD, opnME.com ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Tüm dünyadan bilim insanları ile birlikte çalışarak, geniş bir yelpazedeki biyomedikal araştırma alanlarında araştırmaları hızlandırabiliriz. Heyecan verici bu yeni inisiyatif Boehringer Ingelheim’ın global şirket dışı inovasyonda kapsadığı alanı daha da genişletecek ve en ilginç bileşiklerimizden bazılarının tam potansiyelinin ortaya çıkartılmasına yardımcı olacak. Bu bileşikleri tüm dünyadan bilim insanları ile paylaşarak bilimsel araştırmaları daha da ileri taşıyacağız. Bu platformun hastalar için güvenli ve etkili yeni ilaçların geliştirilmesine fırsat tanıyacak keşifleri harekete geçirmesini bekliyoruz.” opnMe.com platformunda yer alan moleküller, farklı koşullar altında sunulan iki gruba ayrılıyor:

  • Moleküllerin çoğunluğu, fikri mülkiyet konusunu görüşmeye gerek kalmaksızın basit bir ‘alışveriş sepeti’ sistemi aracılığıyla sunuluyor.
  • Seçilmiş moleküller için, kitle kaynaklı kullanım seçeneği ortaklaşa araştırma projeleri başlatma fırsatı sunuyor. İşbirliği yapmak üzere bu tip moleküller ile ilgilenen bilim insanlarından bir araştırma önerisi sunabiliyor. Öneri seçilirse, Boehringer Ingelheim’daki bilim insanları ile birlikte bilimsel geliştirme yapılıyor.

Clive Wood son olarak: “Tüm dünyadan konuya ilgi duyan bilim insanlarını, moleküllerimize erişmek için opnMe. com’u ziyaret etmeye davet ediyorum. Bu inisiyatifin başarısını yeni çalışmalar, yayınlar ve kurulan iş ilişkileri aracılığıyla ölçeceğiz. Açık inovasyona bu yaklaşımımız, biyomedikal araştırmaların ilerlemesinin önündeki engelleri yıkma ve hastalara çığır açan ilaçlar sunma konularındaki kararlılığımızı yansıtmaktadır”   dedi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It