22 Aralık 2017

BD SAĞLIK ÖNCÜLERİ, SAĞLIK ÇALIŞANI GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNE İZMİR İLE DEVAM EDİYOR

1513882729_IMG_9238

Dünyanın önde gelen medikal teknoloji şirketi Becton Dickinson (BD) Türkiye’nin uzman ekibi, 5 yıldır hemşire ve hemşire adaylarına yönelik sağlık çalışanı güvenliği, güncel standartlar ve uygulamalar gibi konularda verdiği eğitimlerine Ege Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri ile devam ediyor.

Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde gerçekleştirilen “Hasta ve Sağlık Çalışanı Güvenliğinde Yeni Nesil Çözümler” başlıklı eğitim toplantısında BD Sağlık Öncüleri hastane infeksiyonları, doğru kan alım teknikleri, iğne batma ve kesici-delici alet yaralanmaları, kan sıçramaları sonucu oluşabilecek hayati riskler, doğru insülin enjeksiyon tekniği ve bunun diyabet yönetimindeki önemi gibi konulardaki güncel bilgileri paylaştı. Yeni nesil ürünleri hasta ve sağlık çalışanının güvenliğinde yarattığı farkların da anlatıldığı eğitime 450 hemşire adayı katılım gösterdi.

 Konuyla ilgili konuşan BD Sağlık Öncüleri Ekibi, “BD Türkiye olarak faaliyet gösterdiğimiz alanlarda önemli farklar yaratarak özellikle sağlık çalışanı ve hasta güvenliği konusunda farkındalığı artırmak için önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Sağlık alanına artı değer sağlamak amacıyla güvenli ve iyi uygulamalar konusunda sağlık çalışanı paydaşlarımıza daha üniversite yıllarında dokunuyoruz. Bu kapsamda BD Sağlık Öncüleri olarak hem hastalar hem de sağlık çalışanlarının sağlığı için son mevzuatlara ve güncel klinik çalışmalara uygun öneriler ve gereken tedbirler konusunda eğitimler gerçekleştiriyoruz” dedi. Üniversitede gerçekleştirilen eğitimle ilgili Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Fisun Şenuzun Aykar, “Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi olarak, öğrencilerimizin hem kendi hem de hasta güvenliğini sağlamaya yönelik inovatif teknolojiler ile üretilmiş en yenilikçi tedavi ve bakım ürünlerini bilerek mezun olmalarını çok önemsiyor ve bu alandaki öncüler ile yapılan bu gibi eğitimler ile bunu sağlamış oluyoruz,” dedi.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It