6 Ekim 2016

BD, “Sağlık Öncüleri Programı” ile Türkiye’de de fark meydana getiriyor

murat-erboz-bd-turkiye-genel-muduru

BD Türkiye başlattığı BD Sağlık Öncüleri Programı sayesinde 3 yılda yaklaşık 50.000 sağlık çalışanına verdiği eğitimlerle de Türkiye’de sağlık sektöründe güvenli ve iyi uygulamaların iyileştirilmesi için önemli ölçüde katkı sağlıyor. Aralarında doktor ve hemşirelerin de bulunduğu, BD çalışanlarından uzman bir ekibin oluşturduğu BD Sağlık Öncüleri hastane infeksiyonları, iğne batma ve kesici-delici alet yaralanmaları, yanlış insülin enjeksiyon tekniği ile buna bağlı oluşabilecek komplikasyonlar, doğru kan kültürü alım tekniği ve kan sıçramaları sonucu oluşabilecek hayati riskler gibi konularda eğitimler veriyor. BD Sağlık Öncüleri, şimdinin ve geleceğin sağlık çalışanlarına yönelik hem teorik hem de pratik olarak verilen bu eğitimlerle sağlık sektöründeki en önemli sorunların çözülmesine yardımcı olmayı ve iyi uygulamalar üzerine bilinci artırmayı hedefliyor.

Yeni nesil teknoloji

BD Türkiye Genel Müdürü Murat Erboz, “Yapılan çalışmalarda kesici-delici alet yaralanmaları, yanlış uygulamalar ve hastane infeksiyonları nedeniyle hayatını kaybeden çok fazla kişi olduğu ortaya konularak, ABD ve AB mevzuatlarında hasta ve sağlık çalışanlarının güvenliği için yeni nesil teknolojiye sahip güvenlik donanımlı cihazların kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. BD Türkiye olarak bizler de sağlık sektöründe güvenlik ve kalite standartlarının yükseltilmesi için çözümler üretiyor, mevzuatta gerçekleştirilebilecek iyileştirmelere destek vermek için konunun uzmanı isimler, sektörel paydaşlar ve karar vericiler ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Dünyayı Değiştiren 50 Şirket

İnovatif teknolojiye sahip geniş kapsamlı sağlık çözümleri sunan Becton Dickinson, Fortune dergisinin hazırladığı “Dünyayı Değiştiren 50 Şirket” listesinde bu yıl da yer aldı. Fortune dergisi “Dünyayı Değiştiren 50 Şirket” listesini, dünyanın önemli sosyal sorunlarının çözümüne yönelik katkılar sunan şirketlerin çabalarını göz önüne alarak hazırlıyor. Bu listede, 120 yıllık global deneyimi ile dünyanın önde gelen medikal teknoloji firması BD, 37. sırada yer alıyor. BD güvenlik alanındaki çalışmalarına ilk olarak, AIDS salgının hâkim olduğu 1980’li yılların başında başladı. Bu dönemde, elde edilen sektörel verilerin sağlık çalışanlarının iğne batması dolayısıyla ne kadar sık yaralandıkları ve enfekte olduklarını ortaya koyması sonucu, çok hızlı bir şekilde güvenlik donanımlı şırıngalar ve “iğnesiz” damar içi girişim sistemleri tasarladı. BD bugün, global çapta güvenlik projeleri yürütüyor. Bunun yanı sıra tüm dünyada ücretsiz kullanılan yaralanma takip sisteminin kurulmasını sağlayarak dünyanın dört bir yanındaki sağlık kuruluşlarıyla eğitim programları sürdürüyor. BD, “Herkes için sağlıklı yaşam” hedefiyle sağlık çalışanlarının maruz kaldığı yaralanmalar üzerine eğitici faaliyetlerine ve yeni teknolojiye sahip sağlık çözüm çabalarına devam etmekte.

Medikal teknoloji şirketi

BD, herkes için sağlıklı yaşam amacıyla tıp alanında yenilikçi buluşlar gerçekleştirip, daha gelişmiş tanı ve sağlık hizmeti sunan global bir medikal teknoloji şirketidir. Hasta ve sağlık çalışanı güvenliği konusunda olduğu kadar, tıbbi araştırmalar ve klinik laboratuvarlar için kolaylık sağlayan teknolojilerde de lider bir kuruluş. BD ileri hücre çalışmaları ve genom bilimine yardımcı yenilikçi çözümler sağlar, enfeksiyon hastalıkları ve kanser tanısını geliştirir, ilaç tedavisi yönetimini iyileştirir, enfeksiyonların önlenmesini artırır, cerrahi ve girişimsel işlemlerin donanımını sağlar, solunumsal bakımı optimize eder ve diyabet yönetimini destekler. Bununla birlikte, günümüzün zorlu sağlık sorunlarına çözüm üretmek için önde gelen kuruluşlarla global çapta işbirliği yapar.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It