27 Ocak 2018

BD, BARD SATIN ALMASINI TAMAMLADI

bd logo
Dünyanın önde gelen global medikal teknoloji şirketi BD (Becton, Dickinson and Company) (NYSE: BDX) başka bir global medikal şirket olan C. R. Bard, Inc. (NYSE: BCR) satın almasını tamamladığını duyurdu. Bu satın alma sonucunda BD, yaklaşık 16 milyar Amerikan Doları yıllık gelirine sahip yeni bir sağlık sektörü lideri olarak yoluna devam edecek.

Satın almanın tamamlanmasının ardından birleşen yeni şirket, hastalara yönelik olarak hastalık tedavisinin ve sağlık profesyonelleri için de bakım sürecinin geliştirilmesi için eşsiz çözümler sunacak. Bu birleşme BD’nin sağlık alanında sunduğu çok çeşitli ilaç yönetimi ve enfeksiyon önleme çözümlerini geliştirecek; buna ek olarak, Bard’ın güçlü ürün portföyü ve yenilikçi ürün hattı BD’nin hızla gelişen klinik alanlardaki imkanlarını çoğaltacak ve bu birleşme şirketin ABD dışı pazarlardaki büyüme fırsatlarını da artıracak.

BD Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Vincent A. Forlenza, “Bard ve 16.000 çalışanına hoş geldiniz dediğimiz bugün gerçekten tarihi bir gündür,” diyerek satın almayla hedeflenen sinerji ve diğer faydaların altını çizdi. Forlenza sözlerine şöyle devam etti: “Her iki şirketin de sağlık alanında sundukları gelişmeler ve bu alanda çalışanlara verdikleri destekler 100 yılı aşan bir süreye dayanmaktadır. İş ortaklarımızave onların hastalarına daha değerli çözümler sunan yenilikler ve ortaklıklarla sektöre liderlik etmeye devam etmek istiyoruz.”

İşlem şartları kapsamında, satın almanın tamamlanmasının ardından Bard, tüm ürünleri ve çalışanları ile BD’nin tek mülkiyetli bağlı ortaklığı haline gelmiştir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It