29 Ekim 2019

Bayer’den Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na Özel Proje: #Pembeaklımsende

_D3L0231

Bayer, #Pembeaklımsende Meme Kanseri Farkındalık Kampanyası ile kadınlara meme muayenelerini hatırlatıyor ve meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığına dikkat çekiyor. Dünyada en çok görülen kanser türlerinden biri olan meme kanserinde doktor yönlendirmesiyle çekilecek, ultrasonografi, mamografi ve meme MR’ı ile yapılacak meme muayenelerinin ihmal edilmemesi gerektiğini vurguluyor.

Proje kapsamında,bir dizi etkinlikle farkındalık yaratmayı amaçlayan Bayer Kadıköy Salı Pazarı’nda kadınlara bilgilendirici broşür dağıtırken ayrıca çeşitli yaş gruplarındaki binlerce kadının kullandığı özel bir uygulama üzerinden de kadınlara yaşlarının gerektirdiği bilgilendirici bildirimleri iletti. Tüm bunlara ek olarak , konunun uzmanı Radyolog Prof. Dr. Erkin Arıbal da proje özelinde anne çocuk bloggerı Uykusuz Anneler Kulübü kurucusu Perihan Çıragöz ile canlı yayınlanan bir söyleşi ile meme kanseriyle ilgili bilinmesi gereken tüm önemli bilgileri dinleyiciler ile paylaştı.

Bayer, ayrıca Ümraniye Merkez Ofis’indeki Bayer çalışanları için de bir söyleşi düzenleyerek meme muayenesinin ve erken tanının önemini bir kez de çalışanlarına hatırlattı.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It