24 Ekim 2016

ASTELLAS PHARMA, ADVAGRAF’IN LANSMANINI 5 İLDE GERÇEKLEŞTİRDİ

malatya

Türkiye’de ve dünyada organ nakli alanında öncü olan Astellas Pharma, böbrek ve karaciğer nakli olan hastalarda kullanılan ve sağ kalımı artırdığı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış ürünü Advagraf için düzenlediği “Advagraf’ın artısı, yaşamın artışı” lansmanı toplantısı serisi ile yabancı organ nakli uzmanlarını, Türkiye’de 5 ayrı ilde misafir etti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Malatya’da 22-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen toplantılarda hekimler bir araya geldi.

Katolik Üniversitesi Roma – İtalya’dan Dr. Franco Citterio, Klinik ve Deneysel Tıp Enstitüsü Prag – Çek Cumhuriyeti’nden Dr. Pavel Trunecka, Goethe Üniversitesi Tıp Fakültesi Frankfurt-Almanya’dan Dr. Wolf O. Benchstein ile Erasmus Üniversitesi Tıp merkezi Rotterdam – Hollanda’dan Dr. Dennis Hesselink toplantılara konuşmacı olarak katıldı. Organ naklinde hem organların hem hastanın daha uzun sağ kalımı için Advagraf ile olan deneyimlerinin paylaşıldığı toplantılar hekimler tarafından büyük ilgi ile karşılandı.

Advagraf, takrolimusun piyasayı verilmesinden bu yana alandaki en önemli adımlardan biri olarak görülüyor. Takrolimusun uzatılmış salımlı formu olan Advagraf günde bir kez alınıyor. Günde bir kez alınması akşam dozlarını atlayan hastalarda ilaca uyumu artırıyor ve kan düzeyinde stabiliteyi sağlıyor. Bu nedenle hastaların ilaca uyumu çok önemli bir rol oynuyor. Advagraf uyumluluğu artırıp, kandaki ilaç seviyesini olması gerektiği gibi tutarak sağ kalımı artırıyor.

Advagraf’ın böbrek ile ilgili sağ kalımının klinik araştırmaları devam etmektedir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It