16 Ocak 2019

Aselsan Heyeti, Ostim Medikal Sanayi Kümelenmesi Ortak Showroom’unu ziyaret etti

whatsapp-image-2018-11-07-20181107163944whatsapp-image-2018-11-07-20181107164006

 

ASELSAN Ulaşım, Güvenlik, Enerji ve Otomasyon Sistemleri Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Bekar, Trafik, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri Grup Başkanı Dr. Erkan Dorken, Sağlık Sistemleri Program Müdürü Mevlüt Gülmen, Ostim Medikal Sanayi Kümelenmesi Showroom’unu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında, küme üyelerinin ürettiği ürünleri görme imkânı bulan ASELSAN yetkilileri, daha sonra Küme Yönetim Kurulu ile bir toplantı gerçekleştirdi. Yaklaşık 2,5 saat süren görüşmede, Kümelenme faaliyetleri ve yapısı hakkında heyete bilgi verildi.

Son zamanlarda Sağlık alanında önemli gelişmelere imza atan ASELSAN, sağlık alanındaki gelişmeleri Küme Yönetim Kurulu’na aktardı.

Dr. İbrahim Bekar; Sağlık alanında yaptığı yatırımların yanı sıra çeşitli firmalarla yaptıkları anlaşmalara da dikkat çekerek ASELSAN’ın uzun yıllardır oluşturduğu teknolojik ve endüstriyel bilgi, beceri ve tecrübesi ile Ostim Medikal Kümelenmesi üyesi yerli medikal sektör üreticilerinin yanında olduğu mesajını verdi.

Sanayi İşbirliği Projesi’nde adı geçen firma, KOBİ’lerin önemini vurgulayarak, onları yok saymadan işbirliği kurma ve paydaşlık modelini önemsediklerini iletti.

Kümelenme Yönetiminin tüm platformlarda savunduğu şekilde;  Aselsan da, sağlık sektörünün en az savunma sanayi kadar stratejik öneme sahip olduğunu ve bu konuda ülkemizin yaptığı yatırımların ve çalışmaların artarak devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Küme Yönetim Kurulu; “ASELSAN ile bilgi alışverişinin sürekli olmasının sektör açısından değerli olduğunu ifade ederken; ASELSAN yetkilileri; bizlerin de sizlerden öğrenecek çok şeyimiz var” dedi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It