3 Ocak 2018

Amgen Türkiye yeni atamalarla güçleniyor

1514891069_Bilgen_D__lek_Foto

Türkiye ilaç sektörünün en büyük yatırımcılarından Amgen, üst üste gerçekleştirdiği atamalarla yönetici kadrosunu güçlendiriyor. Alanında başarılı liderleri üst düzey yönetim kadrosuna dahil eden Amgen Türkiye’nin Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü’ne Bilgen Dölek getirildi.

Mustafa Nevzat İlaç’ı, 2012 yılında 700 milyon Dolar yatırımla satın alarak, son 5 yılda tüm sektörler arasında Türkiye’ye en fazla doğrudan yatırım yapan firmalardan biri olan Amgen, Türkiye kadrosunu daha da güçlendirdi. Amgen Türkiye son olarak, ilaç sektöründe 15 yıldan fazla deneyimi bulunan Bilgen Dölek’i üst yönetim kadrosuna dahil etti. Dölek, Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapacak.

İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri bulunan Bilgen Dölek, kariyeri boyunca ilaç sektöründe; satış, pazarlama, medikal, pazar erişim ekiplerine yöneticilik yaparken, yurtiçi  ve yurtdışında birçok proje takımında görev aldı. Dölek, 5 yıl boyunca Düzen Laboratuvarları’nda Genetik Tanı Merkezi’nde birim sorumlusu olarak genetik hastalıklar üzerine çalıştıktan sonra Bristol-Myers Squibb İlaçları’nda 10 yıl boyunca Hematoloji – Onkoloji alanında Kıdemli Medikal Müdür, Kıdemli Ürün Müdürü, Satış – Pazarlama Direktörü, Pazar Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü görevlerini üstlendi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It