28 Şubat 2017

Amgen Türkiye “Gülümseyerek Umut” dağıttı

1488196301_2017_02_27_PHOTO_00000164

Dünyanın lider biyoteknoloji şirketi olan Amgen Türkiye çalışanları, 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Günü’ne dikkat çekmek amacıyla sarı kurdeleler ve #kanserifarket hashtagiyle sosyal medyada fotoğraflar paylaştı. Çalışanlar ayrıca bir onkoloji servisindeki çocukları, hazırladıkları hediyeler ile ziyaret etti.

Başta kanser olmak üzere tedavi imkânları sınırlı ciddi hastalıklara biyoteknolojiyi kullanarak yenilikçi tedavilerin keşfi, geliştirilmesi, üretimi ve sunulması için çalışan Amgen Türkiye ofisi çalışanları aracılığı ile çocukluk çağı kanserlerine dikkat çekti. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ile işbirliği yapan Amgen Türkiye, ‘Gülümsüyorsak Umut Var’ etkinliği kapsamında kanserli çocuklarla birlikteydi.

15 Şubat Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Günü’nde bir araya gelen Amgen Türkiye gönüllüleri, günün sembolü olan sarı kurdeleler takarak onkoloji servisinde tedavi gören çocuklar için çeşitli oyuncaklar paketledi. Çalışanlar, çocukluk çağı kanserleri hakkında kamuoyunda farkındalık oluşturma amacıyla etkinlik sırasında çektikleri fotoğrafları #kanserifarket hashtagiyle sosyal medyada paylaştı.

Etkinliğin 24 Şubat 2017 Cuma Günü düzenlenen 2’inci ayağında Amgen Türkiye çalışanları, paketledikleri hediyeleri bir hastanenin onkoloji servisinde yatan çocuklara hediye etti. Yaşları 0-19 arasında değişen 40’a yakın çocuk, Amgen Türkiye gönüllülerinin hediyeleri ile gülümseyerek eğlenceli bir gün geçirdi.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It