12 Nisan 2016

Altın Ambulans 2016 ödülleri sahiplerini buldu

altın ambulans2 

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT DER) tarafından bu yıl 3.cüsü düzenlenen, sağlık sisteminin önemli organizasyonlarından biri olmaya aday Altın Ambulans 2016 Sağlık Ödülleri töreni Ankara’da gerçekleştirildi. Ödül törenine; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar, TİTCK Strateji Geliştirme Daire Başkanı Soner Yeşilırmak, Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Fazıl İnan, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Bahattin Güllü, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Mali Hizmetler Daire Başkanı Burak Şervanlı, Özlük İşleri Daire Başkanı Serdar Kızıl, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Necip Gülmüş, Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Ankara İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Erkan Çiçek, ATT DER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak ile çok sayıda davetli katıldı. EMS Ambulans da gecenin sponsorları arasında yer aldı.

Ödüller verildi

Törende; Yılın Sağlık Müdürü ödülü başta olmak üzere diğer kategorilerde birinci gelenlere ödülleri verildi. Ankara Anemon Otel’de düzenlenen törende ödül alan isimler şöyle oldu: Yılın Sağlık Müdürü: Dr. Necip Yemenici (Afyonkarahisar il sağlık müdürü), Yılın Sağlık Müdür Yardımcısı: Dr. İbrahim Evsan, Yılın Şube Müdürü: Mehmet Metin Tunçer, Yılın Başhekimi: Dr. Mesut Özdemir, Yılın Doktoru: Dr. Ufuk Bayraktar, Yılın Paramediği: Paramedik Cevat Türedi, Yılın Acil Tıp Teknisyeni: ATT Mahmut Yavuz, Yılın Hemşiresi: Hakan Babayiğit, Yılın Ambulans Sürücüsü: Turgut Okay, Yılın Ekibi: Muğla Umke, Yılın Öğrencisi: Barış Evci. Ayrıca Ödül Töreninde Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Yönetim Kurulunun aldığı karar gereği Görev Şehitlerini temsilen Paramedik Duygu Duman’ın ailesine, Terör bölgesinde fedakârca görev yapan meslektaşları temsilen Diyarbakır, Mardin ve Şırnak 112 ekiplerine vefa ödülleri, medya kategorisinde de ATV Ana Haber Spikeri Cem Öğretir ve DoktorlarSitesi.net sitesine özel ödüller verildi. Diyarbakır’da ambulans kazasında hayatını kaybeden Görev Şehidi Duygu Duman’ın ailesine Onur Ödülü Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar tarafından takdim edildi.

56 aday için 81.104 oy kullanıldı

ATT DER Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, “Altın Ambulans Sağlık Ödülleri’nde oylama süreci tamamlandı. 20 Şubat – 10 Mart tarihleri arasında yapılan oylamada 11 farklı kategoride yer alan 56 aday için toplam 81.104 oy kullanıldı. Bu yıl üçüncü defa gerçekleştirilmesine rağmen gösterilen ilgiyle Altın Ambulans Sağlık Ödülleri, sağlık sisteminin klasikleri arasına girerek sağlık sisteminin oscarı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Amacımız acil sağlık sisteminde büyük bir özveri ile çalışan sağlık çalışanlarını bir nebzede olsa görünür kılarak acil sağlık hizmetlerinin gelişimine katkıda bulunmaktır. Bu yıldan itibaren her yıl ayrıca bütün görev şehitlerimizin anısına bir ailemize de vefa ödülü vermeyi planlıyoruz” dedi. Gecede; Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş’e başta 112 çalışanları olmak üzere, sağlık çalışanlarına yönelik kazanımlardan dolayı ATTDER Başkanı Yaşar Gökbayrak tarafından plaket verildi. Törende bir konuşma yapan Metin Memiş; “Ne ile karşılaşacağını bilmeden veya tehlike ile karşılaşacağını bilerek gözünü kırpmadan sefere koyulan her ambulans, içinde altın yürekli fedakâr vatan evlatlarının bulunduğu altın ambulanstır” diye konuştu.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It