8 Ağustos 2015

Alman Teknolojisi SIMEON, cerrahi operasyonlarda aydınlatma çözümü sunuyor

sımeon 2 erkan dursunOperasyonlarda kullanılan aydınlatmanın vaka esnasında gözü yormaması, istenilen şekilde odaklanması, başlıklar altında ısının olmaması, ışığın sağladığı aydınlanmanın kalitesi, uzun saatler süren operasyonlarda sürekli aynı değerlerde ışık sağlaması doktorlar ve hemşireler için operasyonun rahat ve konforlu geçmesini sağlayan önemli etkenlerdendir. “Alman Teknolojisi SIMEON’un medikal ve cerrahi aydınlatma lambalarının ısı oluşturmadan, istenen düzeyde aydınlatma ve odaklanma avantajı ile artık operasyonlar daha rahat ve konforlu” diyen ACENDIS Ürün Müdürü Erkan Dursun, Simeon’un avantajlarından bahsederek, “Simeon LED lambaların başlıkları çok hafif, hareket kabiliyeti yüksek, istenilen pozisyonu kolaylıkla aldırabiliyorsunuz. Ayrıca, gölgelenmenin olmaması ve vakayı izlerken göz yormaması, odaklanma ve görüş açısının netliği kullanıcılar için çok önemli. Operasyon alanında ışık gücü kaybı yaşanmıyor, böylece operasyon alanı maksimum düzeyde aydınlatılıyor. Başlıkların altında uzun saatler süren vakalarda dahi ısınma ve etkileri görülmüyor” dedi. Dursun, SIMEON LED lambalarını kullanan Doktorlar ve Ameliyathane Hemşirelerinden gelen geri bildirimlerde, lambanın, özellikle ısı etkisinin olmaması, odaklanma ve görüş netliği, ayarlanabilir fokus özelliği, manevra kabiliyeti, operasyon alanını maksimum düzeyde gölgesiz bir şekilde aydınlatması, dikişsiz, pürüzsüz yüzeyi ile kolay temizlenebilmesinin tercih sebeplerinin başında geldiğini belirtti.

Üçgen başlık

20 yıldır hastane projelerinde çözüm ortağı ACENDIS, dünyanın lider üreticilerinin son teknoloji ürünlerini sağlık sektörü ile buluşturmaya devam ediyor. 15 yıllık tecrübesi ile Almanya’da üretilen ve Ameliyathaneler, doğumhaneler, acil servis, müdahale ve muayene odalarına yönelik model seçenekleri olan SIMEON, özel tasarlanmış patentli “ÜÇGEN” başlık dizaynı ve patentli “REFLEKTÖR” teknolojisi ile en iyi aydınlatma koşullarını sağlarken, cerrahi alanda gerekli tüm hijyenik ve fonksiyonel ihtiyaçlarıda karşılıyor. Üçgen başlık tasarımı,özel reflektör teknolojisi ile gölgesiz, homojen ışık demeti ile kusursuz aydınlatma sağlayan, yüksek fokus derinlik özelliği ile global sağlık sektöründede yoğun ilgi gören SIMEON, Full HD kameralı, kamera altyapılı, monitör montaj sistemi, sabit ve değişken renk ısılı konfigürasyonları ile “3500-4000-4500-5000-5500” Kelvin gibi geniş bir skalada ayar imkânı sunuyor.

Dünya standartlarında hizmet

Pek çok alanda olduğu gibi medikal cihaz endüstrisinin de kalbi olan Almanya merkezli ACENDIS, dünyanın en önemli üretici firmalarıyla ortak çalışarak Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu, Avrupa, Türki Cumhuriyetleri, BAE, Suudi Arabistan ve Afrika’da küresel hastane projeleri gerçekleştirmekte; İsviçre ve Portekiz’deki ofisleri, showroomları ve teknik servis departmanları ile sağlık sektörüne dünya standartlarında hizmet vermektedir. Medikal alandaki en son teknoloji ve yenilikleri sürekli takip eden, hayatı kolaylaştıran çözümler sunan ve her bölgedeki temsilcileri ile müşterilerinin sürekli yanında olan ACENDIS, sağlık sektörüne, hastane projelerinin planlamasından, finansmanına, satınalma, lojistik, kurulum, servis ve eğitim hizmetleri ile bütün çözümler sunmakta. Detaylı bilgi için: 0850 885 00 44. www.acendis.com.tr, www.acendis.eu

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It