8 Ocak 2019

Acıbadem Maslak Hastanesi 116 milyon dolarlık yatırımla genişledi

acıbadem maslak 1

 

Sağlık sektöründeki yatırımlarını sürdüren Acıbadem Sağlık Grubu, yurt içinde artan hasta talebine cevap vermek ve daha fazla yurt dışı hastayı da çekerek Türkiye’nin sağlık turizmine katkısını arttırmak amacıyla, Acıbadem Maslak Hastanesi’ni 116 milyon dolarlık yeni yatırımla genişletti. “İçinden cadde geçen” hastane olarak tanımlanan Acıbadem Maslak, aynı zamanda Acıbadem’in de en büyük hastanesi oldu. Acıbadem Sağlık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Tahsin Güney; 4 ülkede 22 hastane ve 16 tıp merkezi ile hizmet veren Acıbadem’in; 21 ülke, 31 şehir ve 32 noktada kurduğu Health Point temsilcilikleriyle de uluslararası bir sağlık markası olarak hızla büyümeye devam ettiğini vurguladı ve “2018 yılında, Acıbadem Maslak Hastanesi büyüme projesini de tamamlayarak, 116 milyon dolarlık yeni bir yatırıma daha imza attı” dedi. Tahsin Güney, Acıbadem Maslak Hastanesi’nin, yurtiçi ve yurtdışı hastaların her türlü sağlık sorunlarında sıkça tercih ettiği önemli bir referans merkezi olduğunu belirtti. Acıbadem Genel Müdür Yardımcısı Rasim Topuz da 2009 yılında hizmete açılan Acıbadem Maslak Hastanesi’nin büyüme çalışmalarının, hasta talebinin artması nedeniyle yaklaşık 2 yıl önce başlatıldığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Acıbadem Maslak Hastanesi 65 bin m2’lik yeni hastane yatırımıyla birlikte toplamda 106 bin m2’lik kapalı alanda hizmet vermeye başladı. Büyüme projesinden sonra, 364 kişilik yatak kapasitesiyle kapılarını açtı” dedi.

Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Dr. Cengiz Bavbek, Onkoloji Birimleri’nden Çocuk Kliniği’ne ileri tıbbi altyapı donanımı ile Acıbadem Maslak Hastanesi’nin bir teknoloji üssü haline geldiğinin altını çizerek, hem sahip olduğu uzman hekim kadrosu ve ileri teknoloji tıbbi cihazları hem de hasta memnuniyetini ön planda tutan yaklaşımıyla fark yarattığını belirtti. Ayrıca Acıbadem Maslak Hastanesi’nin; 7/24 acil ve poliklinik hizmeti sunacak, ayrı girişi ile tüm hizmetleri tek bir merkezde verecek olan Çocuk Sağlığı Kliniği’nden, meme kanserine yönelik yeni tedavi uygulamaları ve araştırmalar yapacak Acıbadem Üniversitesi Senoloji Enstitüsü’nün de bulunduğunu vurguladı. Acıbadem Maslak Hastanesi Direktörü Öznur Yeğen de, hastanenin ‘İçinden bir cadde geçen’ hastane olarak tanımlandığını, ama direk metro bağlantısı ile de ulaşım kolaylığı sunan bir hastane olduklarını belirterek, aynı zamanda hastaların tüm ihtiyaçlarına yönelik özellikli hizmetler geliştirildiğini söyledi: “Acıbadem Maslak Hastanesi, genişleyen hizmet alanıyla daha çok sayıda hastayı misafir edebilecek” diye konuştu. Büyüyen yapısıyla Acıbadem Maslak’ta, 16 genel ameliyathane, 2 IVF ameliyathanesi, 36 yoğun bakım yatağı yer alıyor. Ayrıca hastane bünyesinde 196 standart, 19 deluxe, 11 luxury ve 5 king suit olmak üzere 231 hasta odası bulunuyor. Gerek tıbbi parkuru gerekse alt yapısında ileri teknoloji kullanılan hastane, Türkiye’de ilk kez sağlık sektöründe bir hizmet robotu kullanmasıyla dikkat çekiyor. Robot “Robie”, hastane içinde malzeme/ekipman taşınması ve yemek servislerinde hizmet veriyor.

İleri cerrahinin yapıldığı Acıbadem Maslak Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinin de özellikli hizmetleri genişletildi. İleri teknolojik donanımlı 6 yatak kapasitesiyle hizmet verilen yenidoğan yoğun bakım bölümünde 5 kuvöz ve 1 izolasyon odası bulunuyor. Ayrıca ilk kez annelerin bebekleriyle kalabileceği 2 adet anne uyum odası da mevcut. Onkoloji Ünitesi, büyüme çalışmalarının bitmesiyle birlikte daha çok hastaya hizmet vermek üzere yeniden yapılandırıldı. Kanserin her türlü tanı ve tedavisinin yapıldığı onkoloji bölümü da Vinci’den Tüm Vücut MR’a, Cyberknife’dan Force CT’ye ileri teknolojiyle donanmış bir cihaz parkuruna sahip. Ayrıca kanser tedavisinde tümöre tam isabet sağlayan, akıllı radyoterapi yöntemi MR LINAC’ı Türkiye ile ilk kez tanıştırıyor. Ayrıca genişletilen Kemoterapi Bölümü’nde çocuk hastalara da hizmet verebilecek şekilde toplam 75 adet kemoterapi odası; özel mimari ve donanımıyla hastaların tedavi sırasındaki konforunu yükseltiyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It