8 Ocak 2019

ACENDİS’in Azerbaycan’daki yeni projesi BMP MediLux Clinic

acendıs baku 2

ACENDİS, uzun yıllardır birlikte çalıştığı, medikal sektörün ileri gelen firması IHG ile yeni bir projeye daha imza attı. ACENDİS, Azerbaycan’daki hastane projelerinde çözüm ortağı olan IHG firması ile en yeni projelerinden olan BMP Medilux Clinic projesini gerçekleştirdi. BMP Medilux Clinic, Azerbaycan’a uluslararası standartları karşılayan sağlık hizmetlerini sunmak amacıyla kurulan Baku Medical Plaza’nın en yeni hastanesi olma özelliğini taşımakta.

Baku Medical Plaza

2011 yılında Babek Şubesi ve 2013 yılında Merkez Şubesi ile faaliyete başlayan Baku Medical Plaza deneyimli sağlık personeli, modern donanımı ve en yeni teknoloji cihazlarını sunma amacıyla Azerbaycan’da hizmet vermekte. Son yıllarda artan talebi karşılamak için hastanede yapılan yatırımlar BMP’yi Azerbaycan’ın en büyük özel hastanesi haline getirdi.

BMP Medilux Clinic

BMP Medilux Clinic, 25.000 metrekare kapalı alan üzerinde kurulu ve 200 yatak, 30 adet yoğun bakım yatağı, 16 adet ameliyathane ve 5 adet doğum salonu kapasitelidir. Hastanede laminer hava akımı ile donatılmış 25 adet inkübatör yenidoğanlara yönelik resüsitasyon hizmeti verilmekte. Dünyadaki en gelişmiş standartlara odaklanan ve en yeni teknolojiye sahip medikal cihazları kullanan BMP yurtdışında eğitim görmüş personeli ile hastaları için en yüksek standartları sunmakta. ACENDİS yetkilileri, “Azerbaycan’da ve çevre ülkelerden gelen hastalarına en iyi sağlık hizmetlerini sunmayı ilke edinmiş BMP Medilux Clinic hastanesi ve yeni hastane projeleri için de büyük heyecan duymaktayız ve bu gelişmeleri okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz” dediler.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It