6 Ekim 2016

25 milyon dolar harcanan VM Bursa Medical Park Hastanesi hizmet vermeye başladı

medical-bursa-1

VM Medical Park Bursa Hastanesi hizmet vermeye başladı. Bursa’nın kalbi Fomara Meydanı’nda 50 bin metrekare büyüklüğündeki hastane binasında hizmete giren VM Medical Bursa Hastanesi 25 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirildi. Medical Park Hastaneler Grubu’nun “VM” markası ile açılan ikinci hastane olan VM Medical Park Bursa’nın fark meydana getirecek hizmetleri de, farklı bir etkinlikle anlatıldı. Özel Sağlık Sigortası ve Anlaşmalı kurum temsilcilerinin davet edildiği tanıtımda profesyonel tiyatro oyuncuları görev aldı. Sergiledikleri kısa skeçlerle, VM Medical Park Bursa’nın hizmetlerini anlatan oyuncular davetlilerden tam not aldı.

Hasta odaklı hizmet

Etkinliğin ev sahiplerinden VM Medical Park Koordinatörü Dr. Necip Kozalı “Adını ‘değer katan hizmet’ anlayışının İngilizce karşılığı olan ‘Value Added Medicine’in baş harflerinden alan ‘VM’ hizmeti, sağlık hizmetleri alanında tüm ezberleri bozacak. Bunu da fark oluşturarak yapacaktır. Yönetim olarak hasta odaklı bir hizmet anlayışı içindeyiz. ‘VM’ markası altında verilen hizmetler de kişiye özel tasarlandı. Kapıdan içeri girdiğiniz an bizim hastamız değil, misafirimiz oluyorsunuz. İlk olarak bunu Kocaeli’nde gerçekleştirdik. Şimdi bunu Bursa’da başarmanın mutluluğunu yaşamak istiyoruz. İşte bu denli kapsamlı ve farklı bir hizmeti de davetlilerimize ancak fark oluşturacak bir organizasyonla anlatmak istedik” dedi.

SGK’lı hastaya üst düzey otelcilik anlayışı

“Biz misafirlerimiz adına her şeyi düşündük” diyen VM Medical Park Bursa Hastanesi Genel Müdürü Prof. Dr. Sedat Demir, “Sanırım skeçlerden en çok aniden sancılanan ve doğum çantası evde kalan hamile kadına verilen hizmetimizin anlatıldığı skeç ilgi çekti. Burada doğum yapan tüm annelerin doğum çantası bile hazır. Bu verdiğimiz ayrıcalıklı hizmetlerden sadece biri. VM Medical Park olarak daha birçok sağlık hizmetinde tek olacağız” dedi. Prof. Dr. Demir; “Bir taraftan SGK’lı hastaya üst düzey otelcilik anlayışı ile hizmet vereceğiz. Ama bu hizmet kalitesini bir adım daha ileri taşıyarak kişinin özel olarak beklediği hizmeti de vermeyi hedefliyoruz. Özel sigortalı veya özel hastamız ne hizmet bekliyorsa, otelcilik, hizmet sunumu ve konfor anlamında bunu yerine getireceğiz. Bizler bunu sağlamak için çaba sarf edeceğiz. Bizler Bursa’da ilk defa bunu denemenin de gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. Özel sağlık sigortası ve anlaşmalı kurum temsilcilerinin dikkatle izlediği tanıtımın ardından konuşan MLP Care Grubu Anlaşmalı Kurumlar Direktörü Ruhsan Gezgin, “Anlaşmalı kurumlar ve özel sağlık sigortası şirketleri bizim en önemli ortaklarımız. VM markası adı altında verilen hizmetleri bir toplantı ortamında anlatmanın yetersiz olacağı düşüncesinden hareketle, biz de sanattan destek aldık. Tiyatro bunu anlatabileceğimiz en doğru sanat koluydu ve başarılı da olduk” dedi.

Rakamlarla VM Medical Park Bursa

25 milyon dolarlık bir yatırımla, 50 bin metrekare büyüklüğündeki bir binada hizmet verecek. 270 yatak kapasitesi, 125 yoğun bakım ünitesi, 8 ameliyathane bulunuyor. Şık dizayn edilmiş hasta yatış odaları ve otelcilik hizmetleri en büyük ayrıcalıklarından biri. Ayda ortalama 30 bin, yılda ise 360 bin hastanın tedavi edilmesini hedefleniyor. MLP Care grubunda bugün 27 hastane bulunuyor. Bunların 23’ü Medical Park, Medical Park Bursa Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte 2’si VM Medical Park ve 2’si de Liv Hospital markası altında hizmet verecek.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It