7 Temmuz 2019

10’uncu Şehir Hastanesi Bursa’da açılıyor

233716,sehir-hast-ziyaret-15jpg_png

Şehir hastanelerini çok önemsediklerini belirten Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Özellikle bulundukları bölgede sağlıkta en üst noktada tedavinin yapılabilir olduğu ve hastanın bir başka ile sevk edilmeden multidisipliner bir yaklaşımla tedavisinin yapılabildiği son sağlık üssü olarak tanımlıyoruz. 9 tane şehir hastanemizi açtık, 10’uncu hastanemizi ise 10 gün içerisinde Bursa’da açacağız. Bin 355 yataklı, şehir hastanemiz hizmete hazır hale gelecek. Burada özellikle şunu yapmak istiyoruz; her ilde sağlık üssü olabilecek, adına şehir ya da bölge hastanesi diyebileceğimiz hastane yapılarını oluşturup ve buraya hastanın geliş mekanizmasının da şekillendiği, buralardan spesifik özellikli hizmetlerin yapılabilir olduğu hastaneleri hedefliyoruz 2023’e doğru” dedi.

Şehir hastanelerinde memnuniyetin hem personel hem de hastalar açısından yüksek düzeyde olduğunu ifade eden Koca, Eskişehir’de memnuniyet seviyesinin yüzde 98’lerde, Elazığ’da ise yüzde 99 seviyelerinde olduğunu söyledi.

Hastane içerisindeki uzun mesafelere yönelik yürüyen merdiven sayılarını artırmaya devam ettiklerini vurgulayan Koca, golf araç sayısını artıran, ulaşımı kolaylaştıran bir yaklaşım içerisinde olduklarını kaydetti. Koca, 2023’e kadar hedeflerinin toplam 44 bin 404 toplam yatak kapasiteli 32 şehir hastanesi olduğunu aktardı. Koca, bütçe içesinde sağlığın eğitimden sonra ikinci sırada geldiğini ve 2019 yılında sağlık payının 157 milyar lira olduğunu ifade etti.

 

Şehir Hastanesi’ni ziyaret

Öte yandan, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceoz, Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Arslan ve Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanı Sait Çelebi yakın zamanda hizmete girecek olan Bursa Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak taşınma öncesi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It